Vali Karaloğlu, Sakarya Caddesi'nde İncelemelerde Bulundu
Vali Münir Karaloğlu, kentsel dönüşüm kapsamında yenileme ve sokak sağlıklaştırması devam eden Sakarya caddesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Birçok vatandaşın günlük yaşantılarında alışveriş için tercih ettiği caddelerden birisi olan Sakarya caddesinde, yenileme ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Caddedeki çalışmaları yerinde inceleyen Karaloğlu, yetkililerden süreç hakkında bilgi aldı.

Çalışması tamamlanan işyerlerindeki İncelemelerin ardından basına açıklamalarda bulunan Karaloğlu, Sakarya caddesinin baştanbaşa yenileneceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi işbirliği ile çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Karaloğlu, cadde üzerindeki 65 apartman ve 337 işyerinin sokak sağlıklaştırması ve cephe yenilenmesinin tamamlanarak caddenin Bağlar’ın en prestijli caddelerinden ve alışveriş alanlarından birisi haline dönüştürecek çalışmaların başladığını dile getirdi.

Sakarya caddesinin günlük 20 bin insanın alışveriş için girdiği kalabalık bir cadde olduğunu söyleyen Karaloğlu, kentsel dönüşüme yönelik çalışmalara da değinerek, “Bağlar'da hem kentsel dönüşüm hem kentsel yenileme faaliyetlerimiz diğer alanlarda da devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin, Bağlar Belediyemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile beraber şu anda Kaynartepe mahallesinde kentsel dönüşüm faaliyetleri başladı. Birçok caddede, sokakta, yeni cadde açma, yeni sokak yapma, caddelerin, sokakların yenilenmesi, asfaltlanması çalışmalarımızda var. İlçe belediyemizle beraber inşallah Bağlar'da başlatmış olduğumuz bu çalışmalar bittiğinde Bağlar daha yaşanılabilir, yaşam kalitesi daha yükselmiş bir ilçeye, bir bölgeye dönüşmüş olacak.” dedi.

Konuşmasının sonunda bu konuda gece gündüz ara vermeden çalıştıklarını belirten Karaloğlu, ardından esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek bir süre sohbet etti. 

İncelemeler sırasında Vali Karaloğlu'na, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Vedat Güngör ile Daire Başkanları eşlik etti.