Büyük Önder Atatürk, Diyarbakır’da Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 82. ölüm yıldönümü dolayısıyla çelenk sunma ve anma töreni düzenlendi.

Anıtpark’ta düzenlenen tören Vali Münir Karaloğlu tarafından Atatürk Anıtına Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çelenklerinin sunulmasıyla başladı.

Ardından, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı tarafından da çelenk sunulan törende saat 09:05’te sirenlerin çalması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. 

Anıtpark’ta düzenlenen çelenk sunma törenine, Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Fuat Güney, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, askeri erkân, kamu kurum müdürleri ve basın mensubu katıldı.