Vali Karaloğlu Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısına Katıldı
Vali Münir Karaloğlu ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinesinde düzenlenen Stratejik Araştırmalar Kurulu’nun 53’üncü Toplantısına katıldı.
Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu, Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve 81 ilde görevli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube müdürleri katıldı.

Turizm İçin Huzur ve Güven Olmalı
Toplantıda konuşan Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın bir turizm şehri olduğunu ve turizmin iyi olması için huzur ve güvenliğinin de iyi olması gerektiğini belirterek hiç kimsenin güvenliği olmayan bir destinasyonu tercih etmeyeceğini ifade etti. 

Vali Karaloğlu, Antalya’nın son 3 yıldır rekorlar kırarak 13 milyon 642 bin sayısına ulaşmasında, Antalya’nın huzur ve güvenliğini sağlayan güvenlik ve kolluk birimlerinin büyük katkısı olduğunu vurgulayarak teşekkürlerini sundu.

Antalya Dünyaya Açık Bir Şehir
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele konusuna değinen Vali Münir Karaloğlu, “Antalya hem dünyaya açık hem de ülkenin her tarafından göç alan bir şehirdir. Dünyaya açık şehirlerde bu tip suçları işlemek ve kaybolmak daha kolaydır. Suç işleyen için Antalya gibi dünyanın her tarafından insanın ziyaret ettiği şehirler kolay şehirler olarak seçilir. Antalya’da da maalesef bu mafyatik işler ve organize suçlarla ilgili dönem dönem sıkıntılar yaşıyoruz. Ama ekiplerimiz bu mafyatik yapıları ve organize suç ekiplerini hızlı bir şekilde dağıtarak Antalya’daki huzur ve güven ortamının devamını sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Organize Suçlar ve Gümrük Kaçakçılığının, teröründe en önemli finans kaynaklarından biri olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele’nin yapmış olduğu bu çalışmalar terör ve suç örgütlerinin finans kaynaklarını kesmesi bakımından da çok önemlidir. Onun için bugün Antalya’da yapılan, 2018’in değerlendirildiği, 2019 hedeflerinin yeniden gözden geçirildiği, Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı’nın hem Antalya hem ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.