Vali Karaloğlu, Korkuteli’ndeki İftarda Şehit Aileleri Ve Gazilerle Buluştu
Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Korkuteli Kaymakamlığı ve Korkuteli Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı.
Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Korkuteli Kaymakamlığı ve Korkuteli Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı. İftarda konuşan Vali Karaloğlu “Bütün dünyayı verseler de, bu aziz vatanı vermeye de bırakıp gitmeye de niyetimiz yok. Kıyamete kadar bu aziz topraklar, aziz milletimizin olmaya devam edecek.” dedi.

Korkuteli Kaymakamlığı ve Korkuteli Belediyesi tarafından Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen iftar programına Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu'nun yanı sıra, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri yöneticileri ile çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.

İftar öncesi semazen gösterisi ve Kur'anı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Vali Karaloğlu, “Bu mübarek Ramazan akşamında, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimize milletçe şükran duygularımızı ifade ediyorum. Bu vesileyle iftar yemeğimize icabet ettiğiniz için teşekkürlerimi sunarken, huzur ve sükûnet içerisinde geçireceğiniz bir Ramazan temenni ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

Kaymakam Ömer Çimşit ise, "Bu güzel vatanda bizler orucumuzu, iftarımızı huzur ve güler yüzlü olarak yapabiliyorsak bunda en büyük paylardan biriside burada toplanmamıza vesile olan şehitlerimiz de, gazilerimiz de ve onların değerli aileleri. Onlar vatanımızın selameti, ülkemizin dirliği, birliği, bayrağımızın dalgalanması için canını gözünü kırpmadan veren şehitlerimize tüm kalbimizle Allah'tan rahmet diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Recep Gürbüz Spor Salonu'ndaki iftarda, şehit aileleri ve gazilerin oturduğu masaları tek tek dolaşan Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu misafirlerle yakından ilgilendi.