Vali Karaloğlu Antalya’nın Altın Çocukları İle Buluştu
Vali Münir Karaloğlu, Antalya Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Antalya’nın Altın Çocukları Ödül Töreni’ne katıldı.
Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında Antalya’yı temsil ederek dereceye giren 214 sporcu Antalya Kültür Merkezi (AKM)’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törene Vali Münir Karaloğlu, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. 

Çocukları Bedenen ve Ruhen de Yetiştirelim
Törende konuşan Vali Karaloğlu hedeflerinin çocuklara sadece okuldaki müfredat bilgilerini yüklemek olmadığını vurgulayarak, “Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek eğitmeliyiz. Biz öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize şu talimatı veriyoruz. Her biriniz yetenek avcısı olun, bu sadece sporla ilgili değil, çocuğun ilgi, alaka ve yeteneği hangi konudaysa onu mutlaka öğretmenimiz, okul yöneticimiz bulacak ortaya çıkaracak. Ve çocuğumuza da kendi yetenekleri doğrultusunda imkân sunacak. Çocuklarımızı sadece bilgi açısından değil, bedenen ruhen ve duygusal alt yapı olarakta yetiştirirsek, geleceğimiz daha emin ellerde olur” şeklinde konuştu.

Çocukların Yeteneklerini Köreltmeyin
Spor yapan çocuğun hayatının düzene gireceğini vurgulayan Vali Karaloğlu, “Sevgili veliler şunu unutmayın herhangi bir spor branşında bir hocanın denetiminde ve gözetiminde spor yapan çocuğun hayatı kesinlikle düzene girer. Okul derslerinde daha başarılı olduğu bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Çocuğunuzu spordan alıkoymayın. Spora giderse sınavlarda başarısız olur endişesiyle çocuğun spora, sanata ve kültüre olan ilgisini yeteneğini köreltmeyin veli olarak çocuklarınıza destek olun. Bugün burada Türkiye’de okul sporlarında altın ve gümüş madalya almış çocuklarımızı ödüllendireceğiz. Ama biz spora devam eden tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyoruz. Onlar bizim için madalya alsın ya da almasın hepsi gereğini yapmıştır ve başarılıdır” dedi.

Çocukları Yaz Okullarına Yönlendirin
Yaz spor okullarının çocukların gelişimi açısından da çok önemli olduğuna değinen Vali Münir Karaloğlu, “Biz Antalya’da 3 senedir yaz spor okullarına çok önem veriyoruz. Antalya Büyükşehir Belediye’miz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz, İl Müftülüğü’müzle ortak bir proje yürütüyoruz. Bu sene 48 branşta 19 ilçede bütün okul spor salonlarını da kullandığımız yaz spor okullarını ücretsiz olarak halkımızın ve yavrularımızın hizmetine sunmuş durumdayız. Şu anda kayıtlarımız devem ediyor. Okullarımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimize müracaat etsinler” şeklinde konuştu. 

Emanetlerinize Gözümüz Gibi Bakıyoruz
Antalya’da bu sene 100 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirten Vali Karaloğlu, “Ancak unutmayın bizim Antalya’da 466 bin öğrencimiz var. Biz 100 bin rakamı büyük derken hala dörtte birini ifade ediyoruz. Gideceğimiz çok yol var. Ama Antalya bu konuda Türkiye’nin en başarılı illerinden bir tanesi olduğunu ifade etmem lazım. Bu konuda emeği geçen il ve ilçe müdürlerimizi, antrenörlerimizi, hocalarımızı, okul müdürlerimizi kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Velilerimize teşekkür ediyorum onlar devletlerinin kurumlarına güvendiler. Çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Merak etmesinler bizde emanetlerine, gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı yarınlara el birliğiyle; okul, öğretmen, veli ilişkisiyle en iyi şekilde hazırlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Münir Karaloğlu ve protokol üyeleri 21’i takım sporları olmak üzere 27 branşta 214 öğrenciyi çeyrek altınla ödüllendirdi.