Burası Antalya Burada İş Var
Vali Münir Karaloğlu, 2019 yılı Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Antalya’da düzenlenen toplantıya katıldı.
'Burası Antalya Burada İş Var' sloganıyla Antalya Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlenen toplantıda, iş dünyasının temsilcileri, istihdam seferberliği kapsamında verilecek devlet destekleri konusunda bilgilendirildi.

Toplantıya Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra, ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve iş insanları katıldı.

2019 İçin Hedefimiz Büyük
Antalya'nın turizmi, tarımı ve ticaretiyle Türkiye'nin lokomotif şehirlerinden biri olduğuna değinen Vali Münir Karaloğlu, “Antalya, Türkiye'nin büyümesine, hedeflerine ulaşmasına önemli katkılar vermeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlatılan ‘İstihdamda Milli Seferberliği’ kampanyasının 2019'da da yeni teşvik ve desteklerle devam ediyor. Teşvik paketine baktığımızda ise sanki Antalya göz önünde tutulmuş ihtiyaçlarına bakılarak hazırlanmış. Gerçekten bu teşvik paketinden Türkiye'de en çok istifade edecek olan il Antalya’dır" dedi.

İstihdam Hedefimiz 200 Bine Çıkabilir
Antalya’nın 2017 İstihdam Seferberliğinde 186 bin yeni istihdamla Türkiye ikincisi olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Ödülümüzü Cumhurbaşkanımızın elinden alarak, sizi temsilen ATSO başkanına emanet etmiştik. 2018 yılında da 164 bin rakamıyla istihdama çok ciddi bir destek verdik. 2019 içinde hedefimiz 150 bin rakamının üzerine çıkmaktır. Ama teşviklere ve turizmde yakaladığımız başarıya baktığımızda 150 bin rakamının çok üzerine çıkacağımızı, hatta 200 bin rakamını bile yakalayabileceğimizi söylersek çok abartmış olmayız" ifadelerini kullandı.

Turizmde erken rezervasyon ve slot taleplerine bakıldığında 2019'da Antalya'da turizmin yüzde 29 büyüyeceğinin öngörüldüğünü dile getiren Vali Münir Karaloğlu, “Bu da demek oluyor ki, istihdamda gerçekleşecek %29’luk büyüme ile hedefimiz olan rakamları rahatlıkla yerine getirebileceğimizi söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

1 Nisan’a Dikkat
2019 sezonun turizm için çok iyi bir yıl olacağını belirten Vali Münir Karaloğlu sektör temsilcilerine seslenerek, “Burada size düşen görevde, 1 Nisan itibariyle başlayacak olan hem ücret, hem SGK primi hem de vergilerini devletin ödediği üç aylık dönemden istifade etmenizdir. Şu anda herkes sezon hazırlığı yapıyor. Personel alımınızı erkene çekerek, devletin size sunduğu imkânlardan istifade edebilirsiniz” dedi.