Antalya Yağlı Güreşe Gönül Vermiş Bir Şehirdir
Vali Münir Karaloğlu 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın madalya kazanarak başpehlivan olan Ali Gürbüz’ü makamında kabul etti.
Antalya’nın yağlı güreş için önemli bir kaynak şehir olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya Türkiye’de yağlı güreşe gönül vermiş ve önemli başpehlivanları çıkartmıştır. Yağlı güreş için önemli bir kaynak şehirdir. Antalya’da belediyeler, yerel yönetimlerde yağlı güreşe önem veriyor. Önemli olan sadece başpehlivanlık değil, güreşin alt yapısına da emek ve destek vermektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz ve belediyelerimizin spor kulüpleri olarak alt yapıya dönük çalışmalar yapmamız gerekiyor. Çünkü Antalya’da bu kültür var. Halkımız yağlı güreşi seviyor” şeklinde konuştu.

Antalya’nın önemli bir potansiyele sahip olduğuna değinen Vali Karaloğlu, “Şu anda Antalya’da iyi bir jenerasyon var. Yağlı güreş dendiğinde en az 10 yıl daha Antalyalı sporcular akla gelecek. Bu yıl kürsüdeki 3 pehlivan Antalyalıydı. Bu da Antalya'nın yağlı güreşteki önemini ve büyüklüğünü gösterir. Ali Gürbüz’ü ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi.

Dünyanın en eski spor organizasyonlarından Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Ali Gürbüz, Vali Münir Karaloğlu'nun manevi desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirterek "Güreşçilere destek veren bir büyüğümüz. Güreşi de çok seviyor. Umarım Antalya'ya ve Antalyalılara yıllarca altın kemeri getireceğiz” ifadelerini kullandı.