Antalya’nın Çocuk Valisinden Ölümle Tokalaşma Mesajı
Vali Münir Karaloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yılı münasebetiyle makamını temsili olarak Hanım Ömer Çağıran İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi İlayda Oya Bodur’a (11) devretti.
Vali Münir Karaloğlu’nun makamını devrettiği İlayda Oya Bodur, Valilik koltuğunda oturmanın kendisi için büyük mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu dile getirdi. İlayda Oya Bodur kendisine bu fırsatı veren Karaloğlu'na teşekkürlerini sundu.

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramı kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali İlayda Oya Bodur, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla andığını dile getirdi. Telefonla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i arayan Vali Bodur park ve bahçe sayısının arttırılmasını isteyerek, “Çocuklar bilgisayar ve telefonda geçireceği zamanı parklarda geçirecektir. Geri dönüşüm kutularının bütün ilçelere konulmasını rica ediyorum. Bisiklet yollarının artırılarak 'Arabadan in bisiklete bin' projesini gerçekleştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Hepimizin Güvenliği İçin Bu Proje Çok Önemli
Vali Bodur, Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan'ı arayarak 23 Nisan etkinlikleri kapsamında alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi aldı. Çocuk Vali Bodur'un son mesajı da Antalya Valiliği'nin başlattığı 'Ölümle Tokalaşma' projesiyle ilgili oldu. Bazı sürücülerin emniyet kemeri takmadığını, sinyali susturmak için de emniyet kemeri tokası taktığını hatırlatan çocuk vali, bu tokaları satan ve kullananlara para cezası kesilmesi istedi. Çocuk Vali Bodur, "Anne ve babalarının bu tokaları kullandığını gören çocuklar onları uyarsınlar. Hepimizin güvenliği için bu proje çok önemli. Ölümle değil, hayatla tokalaşın" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, İlayda Oya Bodur’a çeşitli hediyeler takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

23 Nisan Antalya’da Coşkuyla Kutlandı
Vali Münir Karaloğlu, çocuk vali İlayda Oya Bodur ile 23 Nisan kutlamalarının yapıldığı tören alanına geçerek, çocuklar ve vatandaşlarla bayram coşkusuna ortak oldular.

Törende çocukların gerçekleştirdiği dans ve gösteriler ilgiyle izlendi. Törenin ardından Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyet 23 Nisan nedeniyle oluşturulan şenlik alanını gezip çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.