ALTIN PEDALLARA VALİ MÜNİR KARALOĞLU’NDAN ALTIN MADALYA
Bu sene ikincisi düzenlenen, Tour of Antalya Bisiklet Turu’nda birbirinden renkli görüntüler ortaya çaktı. Vali Münir Karaloğlu, Tour of Antalya’nın çok güzel bir işbirliği neticesinde bir hayalden çok önemli bir Antalya markasına dönüşmesinden heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtti.
Antalya’nın parlayan yıldızı Tour of Antalya Bisiklet Turu’nun final etabı da sona erdi. Bitiş çizgisini gecen sporcuları heyecanla izleyen Vali Münir Karaloğlu klasman birincilerine ödüllerin takdim etti.
 
Dört gündür devam eden ve Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.2 kategorisinde gerçekleştirilen Tour Of Antalya, koşulan 157 kilometrelik Side – Antalya etabı ile tamamlandı. 165 sporcunun katılmasıyla başlayan Tour of Antalya’nın son etabına 121 bisikletçi iştirak etti.
 
BİTİŞ ÇİZGİSİNDE HEYECAN DORUKDAYDI
Vali Münir Karaloğlu’da bitiş çizgisinde yarışı tamamlayan sporcuları izledi. Etabı Corendon Airlines’ın sponsoru olduğu Corendon Circus’tan Roy Jans 3 saat 26 dakika 21 saniye ile kazandı. Genel Ferdi Klasman birinciliğini ise Leopard Pro Cycling’ten Szymon Rekita elde etti.
 
Tour Of Antalya’nın Genel Ferdi Klasman Birincisi Leopard Pro Cycling’ten Szymon Rekita oldu. Vali Münir Karaloğlu Tour of Antalya’nın galibine madalya ve ödülünü taktim etti. Bu ödül töreninde ayrıca iki kez İtalyan Bisiklet Turu’nu kazanan Gilberto Simoni de podyuma çıkarak birinciyi kutladı.
 
MAGENTA FORMA REKİTA’YA
Genel Ferdi Klasmanda birinci olan Leopard Pro Cycling’ten Szymon Rekita ise Tour Of Antalya'yı kazanan isim oldu ve Magenta mayoyu ülkesine götürmeye hak kazandı.
 
Ödül törenin ardından sporcuları tebrik eden Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın bir bisiklet şehri olması adına Tour of Antalya’nın çok değerli bir organizasyon olduğunu ve her sene yıldızının daha parlayacağını vurguladı.