Akdeniz’in En Önemli Turizm Destinasyonu Antalya
Vali Münir Karaloğlu, 43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Benim Renklerimle Antalya Resim Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nde 17 kursiyerin, 57 yağlı boya tablosunun yer aldığı sergiye Vali Karaloğlu’nun yanı sıra, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, kursiyerler ve sanatseverler katıldı. 

Farkındalık Oluşturmalıyız
Antalya’nın, Akdeniz’in incisi ve en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğuna değinen Vali Münir Karaloğlu, “Bu sene de turizmle ilgili çok pozitif beklentilerimiz var. Geçen sene olduğu gibi, yeni rekorlar kırarak bu yıla veda edeceğiz. Turizm şehrinde yaşayan herkesin turizmle ilgili yapması gereken şeyler var. Ancak onları hep birlikte yaparsak yeni rekorları gerçekleştirebiliriz. Bugün başlayan turizm haftasında bu ve benzeri etkinliklerle bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Turizm şehrinde yaşayan herkese büyük sorumluluklar düşüyor” şeklinde konuştu.

‘Hiç Şüphesiz Ki Antalya Dünyanın En Güzel Yeridir’
Antalya’nın deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına değinen Vali Münir Karaloğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Hiç Şüphesiz Ki Antalya Dünyanın En Güzel Yeridir’ bizde buna inanıyoruz. Antalya’nın çok önemli doğal güzellikleri, kültürel varlıkları var. Onların tamamını özellikle alternatif turizm konusunda yeniden gündeme getirmek için yeni etkinlikler düzenliyoruz. 18 Nisan Perşembe günü Kemer ilçemizde Likya Yolu’nun bir bölümünü hep beraber yürümek istiyoruz. Buradan Antalya’da yaşayan herkese çağrıda bulunuyorum. Çoluğunuzu çocuğunuzu alın, Kemer Ulupınar köyünde saat 09.30’da buluşalım. Biz orada olacağız. Herkes çantasını, spor ayakkabısını alsın gelsin. Hep beraber Likya yolunda yürüyeceğiz. Güzel sürprizlerimiz de var” dedi.

Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Vali Münir Karaloğlu, beraberinde ki heyet ile sergiyi gezerek, kursiyerlerle sohbet etti.