VALİ KARALOĞLU’DAN HAVALİMANINDA FIRTINA AÇIKLAMASI  

 
Vali Münir Karaloğlu 3 gündür Antalya’da devam eden fırtına nedeniyle 5. hortumun gerçekleştiği havalimanını inceleyip açıklama yaptı.
Vali Münir Karaloğlu Antalya’yı etkisi altına alan şiddetli yağış, fırtına ve hortumun hasara neden olduğu Antalya Havalimanı ve Rauf Denktaş Caddesi’nde incelemede bulunup vatandaşlarla sohbet etti. En büyük temennilerinin can kaybının yaşanmaması olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, oluşan hasarların telafi edileceğini belirtti. Vatandaşların Meteorolojik uyarılara dikkat etmesi için çağrıda bulundu.
 
 
12 YARALI HASTANEYE SEVK EDİLDİ
3 günüdür Antalya’da devam eden şiddetli yağış ve fırtınada 5. Hortum vakası yaşandı. Antalya merkez ve Havalimanını içerisine alacak şekilde yaşanan hortumun ardından havalimanını inceleyen Vali Karaloğlu, 133 kilometre saat hızında Güney yönden esen bir fırtına ve hortumun verdiği zararlar hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. “Havalimanında maalesef iki otobüsümüz 1 tane de minibüsümüz, iki merdivenimiz devrildi. Durumu ağır olmayan 12 yaralımız 2 uçakta ve 1 polis helikopterinde kısmi hasarlar var.” dedi.
 
HAVALİMANI TRAFİĞE AÇILDI
Havalimanında içerisinde yolcuların bulunduğu otobüsteki 12 yaralının hastanelere sevk edildiğini belirten Vali Karaloğlu “Bunlar içerisinde hayati tehlikesi olan yok.  Sarı ve yeşil kod hastalarımız. Şu anda Antalya Havalimanı hem geliş hem gidiş yönünde trafiğe açık. Herhangi bir sorun yok. Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda da şu anda havanın ağır kısmının geçtiğini, fırtınanın doğu ilçelerinde devam edeceğini, Serik Alanya ve Manavgat ilçelerimizde fırtınanın devam edeceğini ifade edebiliriz” dedi.
 
Antalya merkezde ve Antalya’nın batısında bugün ve yarın sağanak yağışların ve düşük hızda rüzgarlar ile devam edeceğini de duyuran Vali Münir Karaloğlu vatandaşlara uyarıda bulundu.
 
UYARILARI SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ VE İNTERNET SİTEMİZDEN TAKİP EDİN
Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden verilen uyarıların hızlıca Antalya Valiliği internet sitesi ve özellikle sosyal medya hesaplarından duyurulduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu “Vatandaşlarımız ve çiftçilerimiz Antalya Valiliğimizin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından bu uyarıları dikkate alsınlar ki mal ve can kayıpları olmadan bu süreci hep beraber yönetelim. Kentte vatandaşımızın oluşan hasarını ve zararını büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz, kamu kurum kuruluşlarımız sahada çalışarak tespit ediyorlar. Özellikle enerji nakil hatlarında oluşan hasar dolayısı ile Muratpaşa, Aksu ve Finike’de kısmi olarak enerji veremediğimiz yerler var. En kısa sürede aksaklıkları gidermek için çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımızı arayarak bilgiler aldılar. Bende İçişleri Bakanımız ile görüştüm.” ifadelerini kullandı.
 
HASARLAR TESPİT EDİLEREK GİDERİLECEK
Havalimanındaki incelemelerin ardından Milletvekili Mustafa Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Rauf Denktaş Caddesi’ni gezen Vali Karaloğlu esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Can kaybının yaşanmamasının en büyük temennileri olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, oluşan hasarların en kısa sürede telefi edileceğini belirtti.
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com