VALİ KARALOĞLU’DAN AFRİN GAZİSİNE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ  

 
Vali Münir Karaloğlu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Afrin Gazimiz Tankçı Uzman Çavuş Süleyman Dindar’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunup kahraman gazimize acil şifalar diledi.
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de 7 Şubat tarihinde içinde bulunduğu tankın isabet almasıyla her iki eli ve yüzü yanan Tankçı Uzman Çavuş Süleyman Dindar Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyor.
 
Nişancı olarak görev yaptığı tankın teröristler tarafından roketle vurulması sonucu her iki eli ve vücudunun büyük bölümünün yanmasıyla gazi olan Dindar’ın tedavisini Akdeniz Üniversitesi Hastanesi plastik cerrahi bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan sürdürüyor.
 
Vali Münir Karaloğlu Afrin Gazisi Süleyman Dindar’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunup doktorlardan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gazi Dindar’a geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Münir Karaloğlu’na Gazi Dindar olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı.
 
TANKI ROKETLE VURULDU
Olayın 7 Şubat günü yaşandığını aktaran Dindar, görevli olduğu tankın bakımını yapmak için içinde tek olduğu sırada teröristlerin roketle saldırı gerçekleştirdiğini belirtti. Tankın isabet almasıyla birlikte tarif edilemez bir ısı meydana geldiğini ve alev topu içinde kaldığını ifade eden Dindar, tankın açık olan kapağından çıkmak için hamle yaptığında, ilk hamlede ısı nedeniyle ellerinin yanarak tüm derisinin sıyrılarak düştüğünü, ikinci hamle ile tank kapağından kendini yukarı çekerek dışarı attığını anlattı.
 
İskenderun Devlet Hastanesi'nde bir süre yanık tedavi gördükten sonra evine döndüğünü aktaran Dindar Şimdi ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan tarafından çok etkili bir tedavi sürecinde olduğunu, ellerini en kısa sürede eskisi gibi kullanacağından umutlu olduğunu ifade etti.
 
MİNNET BORÇLUYUZ
58 gün süren Afrin Harekatında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin destansı bir mücadele verdiğini aktaran Vali Münir Karaloğlu Süleyman Dindar ve kahraman askerlerimizin Afrin Harekatında gösterdiği fedakarlıktan ötürü Türk milletinin kendilerine minnet borcu olduğunu vurguladı. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Afrin’i tamamen terör güçlerinden temizleyen Asker ve Özel Harekat Polislerimizi gururla andıklarını belirten Vali Karaloğlu, “Tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.
 
EV VE ARAÇ TAHSİS EDİLECEK
Manisa’da kalan bebeklerini bir aydır göremediğini ve hasret gidermek istediğini belirten Süleyman Dindar için Vali Münir Karaloğlu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine de talimat verdi. Süleyman Dindar ve eşinin birkaç günlüğüne Manisa’ya gitmeleri için araç ayarlanmasını ve Süleyman Dindar’ın tedavisi tamamlanana kadar ailesiyle birlikte kalması için hastane yakınında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce bir ev ayarlanmasını istedi.
 
Gazi Dindar’a geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Karaloğlu hastanede yatan diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastane yöneticileri ve doktorlardan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com