ÖĞRENCİLERE KARNELERİNİ VALİ KARALOĞLU VERDİ  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya Başöğretmen Atatürk Ortaokulu’nda öğrencilere güz dönemi karnelerini dağıttı. Antalya ´da 452 bin öğrenci karne aldı.
Antalya'da, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle karne heyecanı yaşandı. 452 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığı Antalya’da, Vali Münir Karaloğlu Başöğretmen Atatürk Ortaokulu öğrencilerine karnelerini takdim etti.
 
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk döneminin sona ermesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği karne törenine Vali Münir Karaloğlu, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'ın katılımıyla Başöğretmen Atatürk Ortaokulu’nda yapıldı.
 
Karne dağıtım töreninin yapıldığı birinci sınıf öğrencilerine üzerinde çeşitli motiflerin ve öğrencilere ait fotoğrafların bulunduğu karnelerini Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri dağıttı. Vali Karaloğlu, öğrencilere karne hediyesi olarak çeşitli oyuncaklar da verdi.
 
Ortaokul sınıflarını da gezen Vali Karaloğlu’na öğrenciler, ‘Antalya’ şiiri okudu, türküler söyledi. Vali Karaloğlu, öğrencilere bol bol şiir okumalarını tavsiye etti.
 
Törenin ardından konuşan Vali Münir Karaloğlu, eğitim öğretimin ilk yarısının tamamlandığı Antalya’da 452 bin öğrencinin karne aldığını söyledi.Öğrencilerin yanında 32 bin öğretmenin de tatile gireceğini dile getiren Karaloğlu, “ Eğitim sadece öğrenci ve öğretmenlerin yürüttüğü bir faaliyet değildir. Eğitimin idareciler, velilerle birlikte topyekün yapılıyor. Karneler sadece çocukların başarılı ya da başarısızlığı değil hepimiz için bir karne niteliği taşıyor. Başarısızlıktan çocuklarımızı, başarıdan hepimizi sorumlu tutmaya gerek yok. Başarı da başarısızlıkta hepimizin olması gerekir.” dedi.
 
GENÇ NÜFUS İYİ EĞİTİLMELİ
Türkiye’nin genç nüfusunun iyi eğitilmesinin öneminden bahseden Vali Karaloğlu,“Bu nüfusu iyi eğitirsek gelecek bizim olacaktır. Eğitime harcadığımız emek ve zaman çok önemlidir. Antalya’da da yeni eğitim vizyonu çerçevesinde gayretlerimiz var. Gelecekte eğitimimiz bundan daha iyi olacaktır. Öğrencilerimizin ikinci yarıyıla iyi şekilde gelmelerini bekliyoruz.” diye konuştu.
 
Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesinin okul birincisi öğrencilere hediye ettiği beş yıldızlı otel tatilini kazanan öğrenciye de belgesini verdiklerini dile getirdi.
 
Vali Karaloğlu, okul bahçesinde bekleyen velilerle de sohbet etmeyi ihmal etmedi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com