TURİZM ÇALIŞANLARINA YÖNELİK TOKİ KONUT PROJESİNİN TEMELİ ATILDI  

 
Vali Münir Karaloğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile Türkiye´de ilk kez Antalya´nın Serik ilçesinde turizm çalışanlarına yönelik yapılan konutların temel atma törenine katıldı
Vali Münir Karaloğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile Türkiyede ilk olma özelliğine sahip Turizm Çalışanları Toplu Konut Projesi'nin temeli Serik Kocayatak'ta törenle atıldı. Tören açılışında ilk etapta temeli atılan 583 konutun Aralık 2019'da teslim edileceği söylendi.
 
Serik Kocayatak'ta yapılan törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, TOKİ Başkanı Ömer Bulut katıldı.
 
TURİZM ÇALIŞANLARININ SÜREKLİLİĞİ ÖNEMLİ
Vali Karaloğlu, Antalya turizminin hem il ekonomisi hem de milli ekonomi için önemli olduğunu belirterek; “Antalya bir turizm şehri. Turizmde tabi ki en önemli avantajımız en iyi yetişmiş turizm çalışanı. Eğer sektörde çalışanların sürekliliğini sağlayamazsak sektörde başarılı olma şansımız yok. Sektörde zaten yaz / kış problemimiz var. 12 ay turizm sektöründe çalışanları çalıştıramama gibi bir problemimiz var.  Turizm çalışanlarımıza bugün yaptığımız gibi sosyal konut projeleri ve diğer ihtiyaçlarına yönelik projelerle destekleyebilirsek sektörde çalışanların sürekliliğini sağlamış olacağız. Antalya gibi neredeyse gelirinin büyük bir kısmını turizmden elde eden bir şehir için turizm çalışanlarına yapılan bu ve benzeri yatırımların çok önemli olduğunu biliyoruz.” dedi.
 
SEKTÖRE ÖZEL TÜRKİYE’DE İLK KONUT PROJESİ
Antalya'da pilot bölge olarak Serik'te uygulanan ve Türkiye'de ilk defa sadece bir sektörün çalışanına yönelik olan bu proje için Vali Karaloğlu; “Büyükşehir belediye başkanımız 2014 yılında vermiş olduğu söz doğrultusunda bugün 583 konutun temelini atıyoruz. Bölgede 2000 konuta kadar çıkabilecek rezerve alanımız var. Bundan dolayı başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Toplu Konut İdaremize ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Türkiye'de ilk defa bir sektörün çalışanına yönelik böyle bir proje yapılması da büyük önem arz ediyor. Konutlarımız turizm çalışanları için hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un olduğu protokol üyeleri temel atma törenini gerçekleştirdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com