ÇALKAYA’DA 50 BİN İNSANIMIZI İLGİLENDİREN SORUN ÇÖZÜLDÜ  

 
Vali Münir Karaloğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aksu ilçesindeki Çalkaya kentsel dönüşüm alanını ziyaret ederek, burada düzenlenen programa katıldı.
Vali Münir Karaloğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aksu ilçesindeki Çalkaya kentsel dönüşüm alanını ziyaret ederek, burada düzenlenen programa katıldı. Programda Antalya’nın Aksu ilçesindeki Çalkaya mahallesinde yaşayanların 30 yılı aşkındır süren mülkiyet probleminin özel bir yasa çıkararak nasıl çözüme kavuştuğundan bahsedildi.
 
HER ŞEYİN TEMELİNDE MÜLKİYET VAR
Vali Karaloğlu, mülkiyetin şehirleşme açısından öneminden bahsederken; ‘Değerli Aksulular az önce de ifade edildiği gibi gerçekten 30 senedir bölge halkının rahatsız olduğu, tedirgin olduğu büyük bir beklenti içinde olduğu önemli bir sorun özel bir yasa çıkartılarak çözülmüş oldu. Bunda tabi ki çok sayıda insanın emeği var. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Aksu Belediye Başkanımızın, bakanlık bürokratlarımızın herkesin çok önemi var. Emeği geçen herkese şükranlarımızı arz ediyoruz. Mülkiyet yoksa planlama yok, planlama yoksa da düzenli şehirleşme yok. Her şeyin temelinde mülkiyet var. Onun için burada bu yasayla 50 bin insanımızı ilgilendiren mülkiyet problemi çözülmüş oldu. Tapular üzerindeki şerhler kaldırıldı. Önemli bir problem çözüldü. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ dedi.
 
Programın sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katkılarından dolayı Bakan Kurum'a Çalkaya ‘ya yönelik çıkan kanununun yer aldığı Resmi Gazete'yi hediye etti.
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com