VALİ KARALOĞLU İLE BAKAN ÇAVUŞOĞLU’DAN ALANYA ZİYARETİ  

 
Vali Münir Karaloğlu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir dizi açılış için Alanya’ya gitti.
Vali Münir Karaloğlu ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ilk olarak Litvanya’nın Fahti Konsolosluğu’nun açılışını gerçekleştirip Konsolosluk ofisini gezdi ardından Litvanya'nın Alanya Fahri Konsolosu olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin için düzenlenen belge teslim törenine katıldı.
 
ALANYA’DA LİTVANYA FAHRİ KONSOLOSLUĞU AÇILDI
Alanya’da bir otelde düzenlenen törene ayrıca Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya'da film çekiminde bulunan oyuncu Necati Şaşmaz ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu “Antalya’mız için tarihi bir ana hep beraber şahitlik ediyoruz. Litvanya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında dostluğun, kardeşliğin pekişmesine, ilişkilerin güçlenmesine vesile olacak fahri konsolosluk açılışı için bir aradayız. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve Sayın Dışişleri Bakanımızın büyük gayretleriyle dünyada aktif bir dış politika uyguluyor. Dostlarımızın sayısını arttırmak itilaflı olduğumuz ülkelerde ihtilafı hızlı bir şekilde çözmek gibi bir gayretimiz var. Sayın Bakanımızı biz takip etmekte zorlanıyoruz. Her gün başka bir ülkede, ülkemizin menfaatleri için gayretleri var. Bugün de bu güzel açılış için Alanya’da. Bu fahri konsolosluğun açılması ilişkilerimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.
 
Litvanya'nın Türkiye için çok kıymetli olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, her yıl çok sayıda Litvanyalı ziyaretçiyi ağırladıklarını söyledi. Bu yılın sonuna kadar 200 binden fazla Litvanyalının Alanya'yı ziyaret etmiş olacağını kaydeden Çavuşoğlu, "Halktan halka ilişkileri güçlendirmek, parlamento ilişkilerini derinleştirmemiz lazım. İş birliğimiz artıyor. İki bakan olarak her fırsatta bir araya geliyoruz. Litvanya bu yıl bağımsızlığının 100'üncü yılını kutluyor. Gönülden tebrik ediyorum. Türkiye, Litvanya'nın işgalini hiç tanımamıştır. Her zaman bağımsız devlet olarak tanıdık" dedi.
 
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA KODLAMA PROGRAMI
Vali Münir Karaloğlu ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu fahri konsolosluk belge töreninin ardından Alanya Sakine Nesibe Zamanoğlu Özel Eğitim Okulu'nda düzenlenen kodlama eğitimi programına katıldı.
 
Microsoft'un down sendromlu çocuklara yönelik başlatacağı kodlama programının açılışını yapan Bakan Çavuşoğlu ve Vali Karaloğlu, burada çocuklarla tek tek ilgilendi açılış töreninin ardından okulu gezen Karaloğlu ve Çavuşoğlu down sendromlu öğrencilerin verdiği konseri dinleyerek öğrencilerin söyledikleri türkülere eşlik etti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com