VALİ KARALOĞLU BAKAN SOYLU İLE UYUŞTURUCU KONFERANSINA KATILDI  

 
Vali Münir Karaloğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile Antalya’da gerçekleşen Uluslararası Uyuşturucu Konferansı’na katıldı. Karaloğlu “Uyuşturucu ile en güzel mücadele sağlam bir aile yapısı oluşturmaktır.” dedi.
Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Akademisi Başkanlığı Suç Araştırma ve Kriminoloji Araştırma Merkezi Müdürlüğü (SAMER) tarafından Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki bir otelde düzenlenen Uluslararası Uyuşturucu Konferansı’na katıldı. Konferansa Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve çok sayıda yerli ve yabancı emniyet personeli katıldı.
 
2018 YILI YAKALANAN UYUŞTURUCU MİKTARLARI
Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Soylu “ 2018 yılında 134 bin 88 operasyon yaptıklarını belirterek, "Yaklaşık 80 ton esrar, 19.6 milyon captagon tablet, 7,8 milyon adet ectasy yakaladık. Yakaladığımız eroin miktarı 2018 yılı için 15,9 tondu. Dün zamanın en büyük yakalaması gerçekleşti. Erzincan’da Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir tırın kasasında bin 271 kilo eroin yakalaması gerçekleştirdiler. Bunu da rakamlarımıza ilave ettik. Tek seferde yakalamalarda önemli bir rakamdı. Emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma buradan selamlarımı ve tebriklerimi gönderiyorum. Eroin rakamına Erzincan’da dün yakaladığımız bin 271 kilo eroin dahil değildir" dedi.
 
ULUSLARARASI MÜCADELE ŞART!
Vali Münir Karaloğlu ise “ Dünyanın mücadele ettiği birçok büyük sorun olduğuna değinerek bunlardan bir tanesinin de uyuşturucu ile olduğuna dikkat çekti. Düzenlenen konferansın mücadelenin sadece Türkiye sınırları içinde yapılmaması gerektiğine bir işaret olduğunu aktaran Karaloğlu uyuşturucu ile mücadelede ancak uluslararası bir işbirliği gerçekleştirildiğinde başarılı olunabileceğine vurgu yaptı. Bu manada Antalya’da düzenlenen Uluslararası Uyuşturucu Konferansını çok önemli bulduğunu ifade eden Vali Karaloğlu “Toplumumuzda bir yanılgı var. Sanki sadece kolluk kuvvetleri iyi mücadele ederse, uyuşturucu ile mücadele etmiş oluruz ve uyuşturucunun pazara çıkmasını engellemiş oluruz diye yanlış bir algı var.  Evet, kolluk kuvvetlerinin mücadelesi ve önleyici tedbir hizmetleri uyuşturucunun arzı noktasında çok önemlidir ama tek başına yeterli değildir” dedi.
 
TÜM KURUMLAR KOORDİNE HALİNDE
Bu mücadeleyi devletin ve toplumun tüm kesimlerine yaymak amacıyla Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde çalışmalar başlatıldığını söyleyen Vali Karaloğlu “ Hükümetimiz, Ankara’da genel anlamda bağımlılıkla mücadele üst kurulu, illerde ise valilerin başkanlığında il bağımlılıkla mücadele komisyonları oluşturdu. Biz de iki ayda bir sadece kolluk kuvvetlerinin değil, hem tedavi hem rehabilite edici birimlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve tüm kamu kurumlarımızın temsilcilerinin bir araya geldiği toplantılar yapıyoruz. Bağımlılıkla mücadele noktasında tüm sorunlarımızı, eksiklerimizi ve çalışmalarımızı masaya yatırıyoruz.” Şeklinde ifadeler kullandı.
 
EN İYİ MÜCADELE AİLEDE BAŞLIYOR
Antalya’da özellikle öğrenciler üzerinde yaptıkları bir anketle birlikte annesi babası ayrı ya da annesi babası olmayan çocukların uyuşturucuya buluşma riskinin daha büyük olduğunu tespit ettiklerini vurgulayan Karaloğlu “ Aslında uyuşturucu ile en güzel mücadele sağlam bir aile yapısı oluşturmaktır. İkinci olarak da özellikle ikili eğitim yapan okullarımızda, çocuklarımızın yarım gün okulda yarım sokakta olduğu durumlarda, çocuklarımızın kaliteli vakit geçirebileceği ortamlar oluşturmamız, daha çok gençlik merkezi ve spor sahaları açmamız lazım” diye belirtti.
 
Toplantının ardından Vali Münir Karaloğlu ve Süleyman Soylu toplantıya katılan misafirler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com