15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİ ANTALYA’DA  

 
Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile 15 Temmuz Derneği’nin Antalya’da düzenlediği Şehit Aileleri Kampına katıldı.
15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların yakınları, Antalya’da düzenlenen kampta bir araya geldi. Kampın açılış konuşmasını yapan Vali Karaloğlu “15 Temmuz gecesi yaşanan hainlikleri ve alçaklıkları asla unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.
 
15 Temmuz Derneği Antalya Belek’te Şehit Aileleri için bir kamp düzenledi. Programa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.
 
BİR İŞGAL PROVASI GİRİŞİMİ
Kampta yaptığı açılış konuşmasında 15 Temmuz gecesi bir darbenin ötesinde büyük bir işgal girişimi provası yapıldı diyen Vali Münir Karaloğlu “Bu millet başta Allah’ın inayetiyle sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği cesaretiyle ve son olarak milletimizin ve aziz şehitlerimizin kahramanlığı ve fedakârlığıyla o karanlık geceyi nurlu bir sabaha çevirebilmiştir.” dedi. 
 
O gece canlarıyla fedakarlıklarıyla yeniden bizi var eden bütün şehitlerimizi rahmetle yad ettiğini belirten Vali Karaloğlu gazilere sağlık ve uzun ömür diledi.
 
UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Konuşmasını bu toprakları vatan kılmanın da vatan tutmanın da kolay olmadığına dikkat çekerek devam eden Vali Karaloğlu “1000 yıldır üzerinde yaşadığımız bu toprakları vatan olarak tutuyoruz. Ama neredeyse her santimetre karesini şehit kanlarıyla, ecdadımızın aziz kanlarıyla sulayarak vatan kıldık. Bugün yine aziz şehitlerimizin kanları kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla vatan olarak tutmaya devam ediyoruz. Onun için 15 Temmuz gecesi yaşanan hainlikleri alçaklıkları asla unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı ifade etmek lazım. Emin olun unutursak unutturursak hainlik ve alçaklık tekerrür eder.” İfadelerini kullandı.
 
GÜVEN DUYGUMUZU ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ
Tüm Türkiye’nin o gece ayağa kalktığını aktaran Bakan Selçuk ise, asker kılığına girmiş teröristlere milletin gerekli cevabı verdiğini kaydetti. Bakan Selçuk, "O gün dünyaya demokrasi dersi verdik. Vatan sevgisini bütün dünya anladı. Yükselen Türkiye birilerini rahatsız etti. Teröristler bu halkın vergileri ile alınan uçak ve helikopterlerle halkın üstüne ateş açtı. Milletimiz bu en uzun gecede tek yürek oldu. Darbecilerin oyunlarını bozdu. Şehitlerimiz ülkenin geleceği için kendini feda etti. Güven duygumuzu şehitlerimize borçluyuz" diye konuştu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com