ANTALYA TURİZMİNDE HEDEF TURİZM 4.0  

 
Vali Münir Karaloğlu Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeler Birliği´nin (AKTOB) düzenlediği Uluslararası Resort Turizm Kongresi´ne katıldı.
AKTOB tarafından 'Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği' ana temasıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Vali Münir Karaloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kongrenin açılışına Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı katıldı.
 
2019, 2018'DEN DAHA İYİ OLACAK
Hem Antalya hem Türkiye'nin 2016'daki çok sıkıntılı sezondan sonra bugün geldiği noktada emeği, katkısı olan bütün paydaşlara teşekkür etmek gerektiğini belirten Vali Münir Karaloğlu, "Bu büyük başarıda her birimizin büyük emeği var. Dünyada bu kadar kısa sürede, bu kadar hızlı toparlanmış başka bir destinasyon var mı bilmiyorum. Bunu Antalya başardı, Türkiye de başardı. Turist sayısı bakımından hedeflediğimiz noktaya vardık. Her şey elbette ki turist sayısı değil, gelir de çok önemli. 2019 işte bu kayıplarımızı telafi edeceğimiz ve artıya geçeceğimiz bir yıl olacak. Bunun işaretleri turizmcilerimiz tarafından veriliyor. 2019, 2018'den daha iyi olacak" dedi.
 
TURİZM 4.0'I YAKALAYABİLECEK MİYİZ?
Turizm sektöründe sürekli hareket halinde olunması ve yenilenmek gerektiğine işaret eden Vali Karaloğlu, “Turizm 4.0'ı yakalayabilecek miyiz, içini doldurabilecek miyiz, rakiplerimize baktığımızda daha geride olduğumuz bireysel tercihi artırabilecek miyiz? Dijital platformlardan otelini yer hizmetlerini alabildiği sistemi geliştirebilecek miyiz, yapay zekâyı turizme aktarabilecek miyiz? Bu kongre inşallah bu sorulara cevaplar bulacak, yol haritaları ortaya çıkaracak ve hem ülkemizi hem de Antalya’yı turizmde yeni bir boyuta taşıyacak” ifadelerini kullandı.
 
2019 TEMASINI AÇIKLAYACAĞIZ
Antalya'da kamu, yerel yönetimler ve sektörün dünyaya örnek olabileceği bir işbirliği gerçekleştirdiklerini aktaran Vali Karaloğlu “Her ay bir gün sektörden dostlarla geçmiş ayı değerlendirir ve önümüzdeki aylara dönük beklentiler, sorunları tartışır ve çözümler üretiriz. Geçen sene Antalya'da temalı yıllar başlattık ve 2018 Perge Yılı'ydı, çok önemli faydalarını gördük. 2019 yılı için de üç alternatif belirledik ve önümüzdeki toplantıda kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
 
Kongrenin açılış konuşmalarının ardından AKTOB Başkanı Erkan Yağcı Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com