BAKAN SOYLU İLE VALİ KARALOĞLU SERBEST BÖLGE CAMİİ’Nİ AÇTI  

 
Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya Serbest Bölge Camii Açılış Töreni’ne katıldı.
Antalya Serbest Bölge Camii’nin açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törenle gerçekleşti. Serbest bölgenin büyüdüğüne dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu “ASBAŞ bünyesinde 174 ortağımız 92 firmamız mevcut. Yat sektöründen, tarım sektörüne, medikalden metal ve inşaata, elektrik elektronikten, tekstile kadar birçok alanda bu firmalarımız üretim yapıyor. İhracat yapıyor. Türkiye ekonomimize katma değer üretiyor.” dedi.
 
Cuma Namazı sonrası gerçekleştirilen Cami açılışına Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses ve pek çok vatandaş katıldı.
 
Açılış töreninde konuşan Vali Karaloğlu “ Biz bu bölgede çalışan arkadaşlardan sık sık mesaj alıyorduk. Her defasında namaz kılmakta zorlandıklarını, cumaya gidemediklerini ve bu bölgenin bir camiye ihtiyacı olduğunu söylediler. Allah’a hamdolsun bugün bu ihtiyacı giderdik. Bu ihtiyacın giderilmesinde bize yardımcı olan Serbest Bölgeler Genel Müdürümüz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve ortaklarına teşekkür ediyorum. Camimiz hayırlı uğurlu olsun, Allah ibadetlerimizi kabul etsin” şeklinde konuştu.
 
Açılış konuşmalarının ardından İçişleri Bakanı Soylu ve Vali Karaloğlu beraberlerindeki heyet ile açılış kurdelesini kesti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com