BAKAN SOYLU VE VALİ KARALOĞLU BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİNE KATILDI  

 
Vali Münir Karaloğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Biz Anadoluyuz Projesi Antalya Sezon Kapanış Törenine katıldı. Vali Karaloğlu “Terörle mücadelenin esası silahsız mücadelededir. Sokaktaki vatandaşın gönlünü almak, onlarla gönül bağını güçlendirmektir” dedi.
İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi’nde sona gelindi. Projenin Antalya’da düzenlenen kapanış töreninde İçişleri Bakanı Soylu ve Vali Karaloğlu projeye destek veren yerel yönetim ve turizm sektör temsilcilerine teşekkür plaketi takdim etti.
 
Antalya Belek’te düzenlenen Biz Anadoluyuz Projesi Kapanış Törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Münir Karaloğlu, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve projeye destek veren turizm sektör temsilcileri katıldı. Biz Anadoluyuz Projesi ile Antalya'ya gelen öğrenciler Side, Manavgat Irmağı, Antalya Akvaryum, Kaleiçi, Konyaaltı sahili, Antalya Müzesi ve diğer müzeler, Tünektepe Teleferik, oyun alanları, şehitlik gibi birçok alana gezi ve ziyaretlerde bulundu. Çocuklar Antalya'da 5 yıldızlı otellerde konakladı.
 
Törende konuşan Vali Karaloğlu, İçişleri Bakanlığı’nın terör konusunda elinde silah olana karşı dağda, bayırda çok ciddi bir mücadele verdiğini ancak terörle mücadelenin tek tarafı olmadığına dikkat çekti.
 
Terörle mücadelenin esasının silahsız mücadele olduğunu belirten Vali Karaloğlu “Asıl mücadele, Sokaktaki vatandaşın gönlünü almak, onlarla gönül bağını güçlendirmektir. İşte bakanlığımız bir taraftan elinde silah olanla çetin bir mücadele verirken diğer taraftan da sosyal sorumluluk projesiyle halkı kazanmayı, halkla yeniden daha güçlü bağlar oluşturmayı amaçlıyor. Bakanlığımızın bu ve benzeri projelerini bakanımızın talimatlarıyla bizlerde illerde yürütüyoruz.” dedi.
 
Biz Anadoluyuz Projesi ile Antalya’ya Bitlis, Şırnak ve daha sonradan ilave dilen Iğdır’dan öğretmenleri ve idarecileriyle beraber toplam 3000 öğrenci geldiğini aktaran Vali Karaloğlu projeyi layıkıyla gerçekleştirip gerçekleştiremeyecekleri konusunda başlarda endişe duyduklarını ancak AKTOB ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle çok rahat bir şekilde yürüttüklerini ifade etti. Çocukların otellerin sponsorluğunda 5 yıldızlı otellerde rüya gibi tatil yaptıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin de ulaşım, oyun, eğlence parkları ve yemek desteğiyle çocukların Antalya’yı doyasıya gezip, eğlendiklerini söyledi. Projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese şükranlarını sunan Vali Karaloğlu kapanış töreni için Antalya’ya gelen Süleyman Soylu’ya da ayrıca teşekkürlerini iletti.
 
Bugün Doğu ve Güneydoğu'da huzur olduğuna dikkat çeken Bakan Süleyman Soylu ise “Yokluk ve yoksulluk üzerinden istismar etmeye çalışanlara karşı fırsat vermedik. Oralarda normal ve çağdaş bir yaşam tesis ettik. Bütün bunların etkisiyle bu yıl terör örgütüne katılım sadece 95 kişide kaldı. İşte bu rakam son 30 yılın en düşük seviyesidir. Nasıl bir gelişme gösterildiği daha iyi anlaşılsın diye söylüyorum. 2015'te bu rakam 3 bin 881'di. Şimdi 95 kişi. Bu gelişme kesinlikle tesadüf değildir. Bunun en önemli altyapısı bizim terörizmle mücadele hamlelerimizdir. Tüm bu sistemi kuran ve bu konuda hepimizi gönüllendiren stratejisi, kararlı adımları ortaya koyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bu ülke ve gelecek nesillerimiz adına geçmişteki bizi düşürmek istedikleri ama Allah'a şükür düşmediğimiz tezgâhların engellenmesi adına minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com