VALİ KARALOĞLU KADIN ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU  

 
Vali Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 3. Bilgi ve Kültür Yarışması” finaline katıldı.
Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenen yarışmaya Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik ve İbrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen ve pek çok vatandaş katıldı.
 
14 Ağustos'ta Gündoğmuş ilçesinde başlayan yarışmaya, 18 ilçeden 123 kadın çiftçi katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nda kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru yöneltildi.
 
Yarışma öncesinde yaptığı konuşmada, tarım ve çiftçiliğin insanlık tarihi kadar eski olduğuna vurgu yapan Vali Münir Karaloğlu, “Çiftçilik, ilk insandan bugüne kadar devam eden, hiç bitmeyecek bir meslektir. Bu yüzden insanın olduğu her yerde gıdaya ihtiyaç duyulur” diyerek tarımın yaşatılması konusuna dikkat çekti.
 
Antalya’da tarım alanında bilinçli çiftçilerin çoğunlukta olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, "Bilinçli bir çiftçimiz var. Halkımızın güvenli gıdaya ulaşması için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimiz tarıma önemli destekler veriyor. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Ben yarışmaya katılan bütün kadın çiftçilerimize başarılar diliyorum"  dedi.
 
Konuşmaların ardından yapılan yarışmada, Finike ilçesinden Asiye Akkaya birinci, Elmalı ilçesinden Ayşe Çoban İkinci, Kumluca ilçesinden İmran Gün üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan kadın çiftçiye 14 bin, ikinciye 9 bin, üçüncüye ise 7 bin lira para ödülü verildi.
 
Dereceye girenlere yarışmacılara ödülleri, Vali Münir Karaloğlu başta olmak üzere Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından verildi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com