“MUHTARLAR DEVLETİ YÖNETENLERİN GÖREN GÖZÜ DUYAN KULAĞIDIR”  

 
Vali Münir Karaloğlu,19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle, muhtarları makamında kabul etti.
Vali Münir Karaloğlu, Türkiye Muhtarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve mahalle muhtarlarını makamında ağırlayarak Muhtarlar Günü’nü kutladı.
 
“MUHTARLAR DEVLET YÖNETİMİNİN HALKA ULAŞAN KILCAL DAMARLARIDIR”
Ziyarette, muhtarların devlet için önemine vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Muhtarlık müessesi tarihimizdeki en eski yönetim biçimlerinden bir tanesidir. Muhtarlar devlet yönetiminin, halka ulaşan kılcal damarları gibidir. Sizler, devleti yönetenlerin gören gözü, duyan kulağı, tutan eli gibisiniz, o bakımdan sizleri çok önemsiyoruz. Siz mahallelerinizde ne kadar mutlu ve rahatsanız bizde o kadar mutlu ve rahatız” ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her hafta Ankara’da muhtarları dinlediğine dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, ”Cumhurbaşkanımızın en çok önemsediği kurum sizsiniz. Bize de sürekli talimatları oluyor. Mutlaka muhtarlarımızı dinleyin, onlarla iletişim halinde olun. İçişleri Bakanlığı’nda Muhtarlar Dairesi’nin kurulması, Büyükşehir Belediyeleri ve Valiliklerde sizin sorunlarınızı daha iyi dinleyecek birimlerin oluşturulması muhtarlara verilen önemin en açık göstergesidir” dedi.
 
Görüşmede konuşan muhtarlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine verdikleri değerle kamuoyu ve Türkiye genelinde büyük bir saygınlık kazandıklarını ifade ettiler.
 
“CUMHURİYETİN SAHİBİ DE KURUCUSU DA MİLLETTİR”
29 Ekim’de düzenlenecek, Cumhuriyet Resepsiyonu için bilgilendirme yapan Vali Karaloğlu, “Bu seneki Cumhuriyet Resepsiyonu’nun toplumun her kesimini kapsayacak, yüksek bir katılımla kutlanmasını istiyoruz. Unutmamalıyız ki, Cumhuriyetin sahibi de kurucusu da millettir. O akşam, milletin her kesiminin o salonda olması bizi çok mutlu edecektir” diye konuştu.
 
“RESİMLEYİP BANA ATIN”
Vali Münir Karaloğlu, kahvaltı ve sigara yasağına ilişkin kararını muhtarlara da hatırlatarak " Siz de takipçisi olun, dairelerde bizim bu emrimize rağmen hala kahvaltı edenler varsa takip edin. Siz muhtarsınız, toplum adına denetleme yapıyorsunuz. Masasını bırakıp sigara içmek için kupasını alıp dışarı çıkan varsa resimleyin, bana gönderin. Allah rızası için bunu yapın. Toplumsal denetim için bunu yapın" diyerek muhtarlara çağrıda bulundu.
 
Görüşmenin ardından muhtarlara görevlerinde başarılar dileyen Vali Münir Karaloğlu, muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com