VALİ KARALOĞLU: HERKES 2018’E HAZIR OLSUN!  

 
Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (AKTOB) sektör temsilcilerinin katılımıyla geleneksel olarak her ay düzenlediği toplantıya katıldı.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (AKTOB) sektör temsilcilerinin katılımıyla geleneksel olarak düzenlediği 2018 yılının ilk toplantısında konuşan Vali Münir Karaloğlu 2018 yılı hakkında turizmcilere hedeflerini aktardı.
 
2017'nin sayı bakımından önemli bir düzelme ve toparlanma yılı olduğunu, gelir bakamından istenilen rakamın yakalanamadığını belirten Vali Münir Karaloğlu, 2018'e yeni heyecanlar, umutlar, beklentilerle girdiklerini söyledi.
 
“2016’NIN PANİĞİ 2017’NİN ÜMİTSİZLİĞİYLE HAREKET ETMEYİN”
Ön rezervasyonlara ve fuarlardaki taleplere bakıldığında 2018'in 2017'den çok daha iyi olacağını kaydeden Vali Karaloğlu, "Tüm zamanların rekorunu kırabileceğimizi şu an hem Antalya hem Türkiye için görebiliyoruz. O yüzden sektörümüz biraz daha kendisini naza çeksin. 2016’nın paniğiyle, 2017'nin ümitsizliğiyle hareket etmeyin. 2018 çok iyi olacak bunu bekliyoruz, Antalya 14 milyonu geçecek diyoruz. Buna şehrin valisi olarak inanıyorum, sizler de inanmalısınız. Bunu ben tek başıma başarmayacağım, daha çok sizler başaracaksınız." dedi.
 
“HERKESE ÇOK ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR”
Antalya'da turizm sektörünün tüm bileşenlerine, belediyelere ve tüm Antalyalılara da seslenen Vali Karaloğlu, gelecek 14 milyon turist için herkese çok önemli görev düştüğünü belirterek tüm sektör temsilcilerine çağrıda bulundu;
 
"Yalnız bunu söyler de gereğini yapmazsak bu kadar insan bu şehre gelse de biz mahcup oluruz. Onun için Antalya'nın topyekûn tüm tarafların, herkesin, her birimizin 2018'e çok ciddi hazırlanması lazım. Bütün kente çağrım olsun, her birimiz seferberlikle bu şehri 2018 sezonuna hazırlamalıyız. Müşteri geldikten itibaren herkes 2018'e göre kendisini dizayn edecek, personel eğitimleri, araçların yenilenmesi, belediyelerin şehri bir gelin gibi süsleyerek yeni sezona hazırlaması gibi her birimiz elimizden geleni yapmazsak 14 milyon insan Antalya'ya gelir ama biz mahcup oluruz."
 
Bu konuda sektörel toplantılar yapacaklarını belirten Vali Münir Karaloğlu, şimdiden herkese çağrıda bulunduğunu ve herkesin sorumluluklarının farkında olarak, gelecek olan bu yeni sezona hazırlıklı olması gerektiğine vurgu yaptı.
 
“TURİZİMİN BARIŞÇIL DİLİNİ KULLANMALIYIZ”
Seyahatin insanı özgürleştirdiğini, seyahatin özgürlük olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, Dünyadaki kaos ortamı ne olursa olsun Antalya ve Türkiye olarak turizmin barışçıl dilini kullanmaya barışın sesini turizmle yükseltmeye devam etmeleri gerektiğini dile getirdi. Dünya’nın ve Türkiye’nin bu soft sese ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, Turizmi sadece bir ticari faaliyet olarak görmekten ziyade dünyada barışın korunması ve yaygınlaştırılması için bir etkinlik olarak değerlendirmek gerektiğini vurguladı.
 
“TOUR OF ANTALYA” ANTALYA’NIN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTECEK
Tour of Antalya’ya da konuşmasında yer veren Vali Karaloğlu, projeyi sadece bu şehre kış aylarında gelecek turist sayısının arttırılmasından ziyade Antalya’nın bir tanıtım projesi olarak gördüğünü belirtti. Tour of Antalya’ya  kamu kurum ve kuruluşları olarak her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyleyen Vali Karaloğlu bu ve benzeri organizasyonları kentin marka değerini yükseltecek aktivite olarak değerlendirmek gerektiğini aktardı.
 
Program AKTOB Başkanı Erkan Yağcı’nın Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür plaketi takdim etmesiyle son buldu.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com