BAKAN KURTULMUŞ İLE VALİ KARALOĞLU TARİHİ KALEİÇİ’Nİ İNCELEDİ  

 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’ni gezerek kentin fetih sembolü Korkut Bey Camii’nde incelemelerde bulundu.
Antalya'da 3 gündür çeşitli ziyaretlerin yanı sıra turizm ve medya temsilcileri ile programlarda buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, kentteki programının son gününde Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile tarihi Kaleiçi'ni gezdi.
 
Bakan Kurtulmuşun Eşi Sevgi Kurtulmuş, Vali Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu, Başkan Türel’in eşi Ebru Türel ve Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik de geziye eşlik etti.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ülkelere göre yüzde 20- 60 oranında değişen erken rezervasyon haberleri aldıklarını belirterek, “Bu çok güzel sinyal. Bu yıl 38 milyon turist hedefine ulaşmak hiç de hayal değil" dedi.
 
Esnafla sohbet eden Bakan Kurtulmuş, Antalya’nın fetih sembolü Korkut Bey Camii’nde halk dilindeki adıyla Kesik Minare'de de incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Kurtulmuş, fotoğrafçısının makinesini alarak Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in fotoğraflarını çekti. Geziye eşlik eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da Kaleiçi'nde gençlerin fotoğrafını çekti.
 
'ANTALYA TURİZMİNİ PARLAK BİR GELECEK BEKLİYOR'
Bakan Numan Kurtulmuş, Kaleiçi'nde gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Antalya'nın turizmde bu yıl adeta dipten yeniden yükseldiğini dile getiren Kurtulmuş, Türkiye genelinde de 32,4 milyon turistin 26 milyar dolar bıraktığını söyledi. Bu yıl turistik destinasyonların çok daha hareketli olmasını beklediklerini belirten Kurtulmuş, “Antalya'daki deniz, kum ve güneş turizmini nasıl çeşitlendirebiliriz çalışmaları yapıyoruz. Tarihi mekân ve yaylaları destinasyona ekleyerek Antalya turizmini daha da çeşitlendireceğiz. Antalya'da dünya standartlarının üstünde otelcilik var. Antalya turizmini daha parlak bir gelecek bekliyor" diye konuştu.
 
'ANTALYA, SPOR TURİZMİ İÇİN İDEAL'
Herakles Lahdi'nin Antalya'ya büyük prestij sağladığını kaydeden Kurtulmuş, kaçırılan eserlerin ait olduğu yerlere döndürülmesinin kentlere büyük fayda sağlayacağını aktardı. Yıl içinde 1500 takımın Antalya'da kamp yaptığını kaydeden Numan Kurtulmuş, şöyle devam etti:
 
"Mevsimsel olarak dünyada herhalde Antalya dışında ideal bir iklim koşulu yok. Hava sıcaklıkları ve rutubet oranı oyuncuları daha dinç ve dirençli hale getiriyor. Spor turizmi anlamında önemli bir potansiyelimiz var. Bu alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapacağız."
 
ANTALYA İÇİN SAĞLIK TURİZMİ ÖNEMLİ
Kurtulmuş, sağlık turizminin Antalya için diğer önemli başlıklardan biri olduğunu belirterek, Avrupa ülkelerinden gelecek turistlerin uzun dönem sağlık turizmi için Antalya'da kalabileceğini söyledi. Antalya'nın turizm pastasından daha fazla pay almasını sağlamak için çalışacaklarını aktaran Kurtulmuş, şöyle dedi:
 
ERKEN REZERVASYONDA SİNYALLER İYİ
"Türkiye'nin geneli için 2018'in beklediğimizden daha iyi geçeceğini gördük. Erken rezervasyon oranlarına baktığımızda yüzde 20 ile 60 oranında ülkelere göre değişen erken rezervasyon haberleri alıyoruz. Bu çok güzel sinyal. ABD ile vize sorununun çözülmesinin ardından kruvaziyer turizmi açısından önemli bir potansiyel ortaya koyuyor. Bu yıl 38 milyon turist hedefine ulaşmak hiç de hayal değil. Bunun 30 milyar dolar getirmesini hedefliyoruz."
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com