MİLLETİN KAPISI ANTALYA’DA AÇILDI  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya’da hayata geçirilen Açık Kapı projesini yerinde inceleyerek basın mensuplarına tanıttı.
Açık Kapı "Milletin Kapısı" mottosuyla vatandaş odaklı hizmetlere bir yenisinin daha eklendiğini ifade eden Vali Karaloğlu Vatandaşların talep, şikâyet ve beklentilerinin tek noktadan sağlanacağını, kamu hizmetlerinin hızlandırılarak vatandaşların zaman kazanacağını açıkladı.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından projenin hayata geçirildiği 15 pilot ilden biri olan Antalya’da, Valiliğin Bayındır mahallesinde bulunan ek hizmet binasında, vatandaşların talep, öneri ve sorunlarını iletebilecekleri Açık Kapı Bürosu oluşturuldu. Büroyu inceleyen Vali Münir Karaloğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
VATANDAŞIN İSTEKLERİNE ETKİN VE HIZLI ÇÖZÜM
Açık Kapı sisteminin vatandaşların taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan yeni bir uygulama olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, vatandaşların Açık Kapı ile farklı kurumları ilgilendiren talep, şikâyet vb. unsurlarını tek bir noktadan sonuca ulaştırma imkânı elde edeceğini duyurdu.
 
TÜM KURUMLAR İÇİN TEK BİR NOKTA
15 Aralık tarihinde seçilen 6 kişilik personelin, Ankara ve İstanbul’da İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim verilerek Açık Kapı bürosunda görevlendirildiğini belirten Vali Karaloğlu; projeyle ilgili her şeyin bakanlık tarafından en ince ayrıntısına kadar oluşturulduğuna vurgu yaptı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Açık Kapı bürosuyla irtibat görevlilerinin olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu 43 ayrı kurumda görevlendirilen personellerin Açık Kapı bürosundan iletilen talep şikâyet ve önerilerin takibini yaparak sonucunu hızlı ve etkin bir şekilde Açık Kapı bürosuna ilettiğini, büronun da tüm aşamaları e-mail ya da kısa mesaj yoluyla vatandaşla paylaştığını söyledi.
 
Projenin nihai hedefinin kamu hizmetlerini hızlandırmak vatandaşlarımıza zaman kazandırmak olduğunu aktaran Vali Karaloğlu; “Vatandaşımızın kapı kapı gezerek vaktini boşa harcamasının önüne geçeceğiz.  Vatandaşımızın yaşam kalitesini yukarıya çekerek vatandaşımızın memnuniyetini arttıracağız.” dedi.
 
Açık Kapı Bürosu Antalya Valiliği Ek Hizmet Binası’nın giriş katında vatandaşlara hizmet verecek.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com