ANTALYA GENÇLİĞİ SAKLIKENT’TE ŞÜHEDA’NIN İZİNDE YÜRÜDÜ  

 
Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yılı anma etkinlikleri kapsamında Antalya´da Vali Münir Karaloğlu’nun katılımıyla "Saklıkent’ten Sarıkamış’a Gençlik Şühedanın İzinde" temalı program düzenlendi.
Temsili yürüyüşün, tiyatro gösteriminin ve kırık buğday çorbası ile hoşaf ikramının yapıldığı programa Antalyalılar ellerinde bayraklarıyla yoğun ilgi gösterdi.
 
Konyaaltı ilçesine bağlı 2 bin 400 rakımlı Saklıkent Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Münir Karaloğlu ile İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, birçok kurum temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
ŞEHİTLER TEKBİRLERLE VE DUALARLA ANILDI
Antalya Büyükşehir Mehter Takımı'nın eşliğinde bin 400'e yakın vatandaş, kış sporlarının yoğun olarak yapıldığı Saklıkent Kayak Merkezi'nde 2 bin 500 kilometrelik yol yürüdü. Yürüyüş sırasında 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağı gençler tarafından taşındı, birçok vatandaş ellerinde bayraklar ve "Tekbir" sesleriyle yürüyüşü tamamladı.
 
Yürüyüşün ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Şehitler için dua etti. Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yasin Pişgin ise günün anlam ve önemi binaen duygulandırıcı bir konuşma yaptı.
 
BUNDAN SONRA HER SENE SAKLIKENT’TE GERÇEKLEŞECEK
Program’da konuşan Vali Münir Karaloğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ocağın ilk pazar gününde, Türkiye'nin genelinde "Gençlik Şühedanın İzinde" Sarıkamış şehitleri anma programının gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Şimdiye kadar bu etkinliklerin Antalya'da da, hep merkezde Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldığını belirten Karaloğlu, Antalya'da Sarıkamış şehitleri anma etkinliğinin artık Saklıkent Kayak Merkezi'nde gerçekleştirileceğini duyurdu.
 
BU TOPRAKLAR KOLAY VATAN KILINMADI
"Antalya'nın zirvesinden, Antalya'nın Saklıkenti'nden Sarıkamış'a farklı bir rahmet, selam, dua göndermeyi arzu ettiklerini belirten Vali Münir Karaloğlu,“Bu topraklar kolay vatan kılınmadı, bu toprakların her karışı her santimetresi tertemiz şehit kanlarıyla sulanarak vatan kılındı. Onun için biz dünyada paha biçilemez topraklar üzerinde yaşıyoruz." dedi.
 
Ülkenin parasal değeriyle ölçülemeyeceğini vurgulayan Karaloğlu, şehitlerin temiz kanlarıyla paha biçilemez olduğunu ifade etti.
 
Vatan, bayrak için canlarını vermeye hazır olduklarını dile getiren Karaloğlu, "15 Temmuz gecesinde bunu gösterdik. Bu necip millet bunu 15 Temmuz gecesinde ülkemizi işgal etmek isteyen hain darbe girişimini yapan, ahlaksızlara, onların işbirlikçilerine karşı millet bunu yaptı. 250 şehidimiz var, 2 bin 191 gazimiz var. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize sağlık versin.
 
Özgecan Gençlik Merkezi öğrencilerinin Sarıkamış Türkülerini söylemeleri ve Sarıkamış Şehitleri için temsili tiyatro gösterisinden sonra Vali Münir Karaloğlu Sarıkamış Harekâtı şartlarının hatırlatılması adına, vatandaşlara kırık buğday çorbası ve hoşaf ikram etti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com