HAYIRSEVERLERE “EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI”  

 
Vali Karaloğlu okul yapımı için arsa ve para bağışlayan Hakan Zaman, Ahmet Şevki Zaman ve Görgün Şıkman ile protokol imzaladı.
Doğuyaka Mahallesi'nde toplam 8 bin 458 metrekare alanda yapılacak olan 24 derslikli Salih Fikri Zaman İlkokulu için hayırsever aile, 1695 metrekare arsa ile 600 bin TL bağışta bulunurken, Muratpaşa Belediyesi de aynı alanda 5 bin 525 metrekare arsa tahsisinde bulundu.
 
Vali Karaloğlu törende, hayırseverlerin Antalya'daki eğitime katkı ve yardımlarından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Antalya'da 2019'a kadar 1000 ilave derslik ilave edilmesi gerektiğini belirten Vali Münir Karaloğlu 2019 yılında tekli eğitim sistemine geçileceğini ve devlet, yerel yönetimler ve hayırseverler iş birliğiyle bunun alt yapısını tamamlamaya çalıştıklarını ifade etti. Antalyalı hayırseverlere çağrıda bulunan Vali Karaloğlu: “İnşallah bundan sonra da Antalyalıların katkısını bekliyoruz. Derslik açığının kapatılması için yeni hayırseverlerin katkıları da çok önemli" dedi
 
Protokol törenine Vali Münir Karaloğlu, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’da katıldı. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com