VALİ KARALOĞLU PALYATİF BAKIM MERKEZİ PROTOKOLÜ İMZALADI  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanıp 10 yıl süreyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edilen Palyatif Bakım Merkezi’nin devir protokolünü imzaladı.
Merkezde düzenlenen protokol törenine Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eşi Ebru Türel, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Müftü Osman Artan, sağlık çalışanları ve belediye görevlileri katıldı.
 
HERKES İÇİN ÖNEMLİ
Devlet, yerel yönetim ve hayır kurumu iş birliği sonucunda insana ve hayata dokunan bir merkezin protokolünü imzalamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Vali Karaloğlu, Palyatif bakım merkezlerinin son yıllarda Türkiye’de herkesin dilinde olan kavramlardan bir tanesi olduğunu, eskiden yoğun bakımların bile yeterince olmadığını, bu tür bakım merkezlerinin ise hiç olmadığını söyledi. Bursa Valisiyken en çok kış aylarında yoğun bakım sayısının yetersizliği dolayısıyla hastaların 112 servislerinde bekletilmesi ile uğraştığını anlatan Karaloğlu, “O dönem mutlaka palyatif bakım merkezlerini artırmamız gerektiğini söylüyorduk. Burası ihtiyaç sahipleri için değil bütün aileler için çok önemli bir sağlık merkezi. Burayı Antalya'ya kazandıranlar büyük bir hayır işledi” dedi.
 
Konuşmasının ardından Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ile protokol imzaladı. Merkeze Atatürk Devlet Hastanesi TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Yatılı Bakım Merkezi adı verildi.
 
Türk Eğitim Vakfı (TEV)'nın bağışıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi, eski huzurevini 80 yataklı palyatif bakım merkezine dönüştürdü. İmzalanan protokolle Merkez 10 yıllığına İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com