VALİ KARALOĞLU YILBAŞI GECESİ NÖBETÇİ KAMU PERSONELİNE ZİYARETTE BULUNDU  

 
Vali Münir Karaloğlu, 2017 yılının son saatlerinde vatandaşın güven ve huzuru için görev başında olan kamu personelini ziyaret etti. Kontrol noktasında vatandaşlara çikolata ikram eden Vali Karaloğlu vatandaşların ve nöbetçi personelin yeni yıllarını kutladı.
Fatih Polis Merkezi, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 112 Acil Çağrı Merkezi, Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi (GAMER) ve Döşemealtı kontrol noktasında görev yapan personeli 2017’nin son saatlerinde ziyaret eden Vali Karaloğlu, görevli personelin yeni yılını kutlayarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Vali Karaloğlu’na ziyaretleri sırasında Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Önder Göksel’de eşlik etti.
 
GÖREV BAŞINDA YENİ YILA GİREN PERSONELİN YENİ YILINI KUTLADI
İlk olarak Fatih Polis Merkezi'ni ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, vatandaşların huzur ve güvenliği için görev başında olan emniyet mensuplarının yeni yıllarını kutladı. Emniyet mensuplarıyla sohbet eden Vali Münir Karaloğlu çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve itfaiye personeli karşıladı. Kendi canlarını ateşe atarak vatandaşlarımızın canlarını ve mallarını koruyan itfaiye personeliyle sohbet eden Vali Münir Karaloğlu personelden çalışmaları hakkında bilgiler alarak yangınsız kazasız bir yıl geçirmelerini diledi.
 
112 Acil Çağrı Merkezi ile Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi (GAMER)’ni de ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu personelden çalışmaları hakkında bilgi alıp yeni yıllarını kutladıktan sonra burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
2017’nin son saatlerinde protokol üyeleri ile görevi gereği 7/24 çalışan yılbaşına görevleri başında girecek olan birimlerin bir kısmını ziyaret ettiklerini belirten Vali Karaloğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi içinde bulunan Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi (GAMER) hakkında bilgiler verdi.
 
İçişleri Bakanlığı’nın yeni bir yapılanması sonucunda Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi’nin 24 saat hizmet eden, şehirde oluşan bütün bilgilerin toplandığı ve buradan da gerekenlerin anında Ankara’ya iletildiği bir koordinasyon merkezi olduğunu açıklayan Vali Karaloğlu, güvenlik ve acil müdahale ekiplerinin bir Vali Yardımcısı koordinesinde 7/24 nöbette olduğunu ifade etti.
 
 
"2017’DE HEDEFLERİMİZİ YAKALADIK"
2017 yılının acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, hüznüyle tamamlandığını aktaran Vali Karaloğlu, hem şehir hem ülke olarak iyi bir yıl geçirdiklerini, Antalya’da herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını, ülke genelinde ise Doğu ve Güneydoğu’daki terör olaylarının dışında metropol şehirlerde çok büyük sıkıntı yaşamadan 2017’nin tamamlandığını dile getirdi.
 
Antalya’nın 2017’de hedeflerine ulaştığını söyleyebileceklerini belirten Vali Karaloğlu, “Turizmde senenin başında ortaya koymuş olduğumuz 10 milyon rakamını geçmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün kent hep beraber çalıştık. Ama bunda en önemli faktörlerden biri kentteki huzur ve güven ortamının devam ediyor olmasıdır. Kentte huzuru ve güveni sağlayan bütün birimlerimize emniyetimize, jandarmamıza, sahil güvenliğimize, istihbarat teşkilatımıza, adli teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
"YENİ YIL İNSANLIĞA HUZUR GETİRSİN"
Turizm şehrinde huzurun önemli olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, “Yoksa turistin ne işi var, neden gelsin. Turizmin dışındaki sektörlere baktığımız zamanda hem tarımda, ticarette, sanayide Antalya ve Türkiye iyi bir yıl geçirdi. 2018’de çalışarak ve gayret ederek turizmde, tarımda, sanayide, ticarette rekorlar kıracağımız, bir yıl olmasını temenni ediyorum. Onun için bütün kurumlar sektörler, sivil toplum, iş dünyası ve yerel yönetimler olarak, Türkiye’yi 2023, 2053 hedeflerine ulaştırma noktasında Antalya olarak, üzerimize düşeni ve elimizden geleni yapacağız. 2018 yılı, 2017’den her bakımdan hem Antalya hemde Türkiye için daha huzurlu, mutlu ve müreffeh bir yıl olur. Yeni yıl ülkemize ve insanlığa huzur getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Son olarak Döşemealtı kontrol noktasını ziyaret eden Vali Karaloğlu nöbet tutan emniyet ve jandarma personelinin yeni yıllarını kutlayarak sohbet etti. Vali Karaloğlu, kontrol noktasında durdurulan araçlardaki vatandaşlara da çikolata ikram ederek yeni yıllarını kutladı. Sakin bir yılbaşı gecesi geçirdiklerini belirten Vali Karaloğlu, herhangi bir olayın olmadığını kaydetti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com