AFGANİSTAN ULUSAL ORDUSU KADIN SUBAYLARI ANTALYA’DA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında eğitim gören Afganistan Ulusal Ordusu kadın subaylarının Sınıf Eğitimi Kapanış Törenine katıldı. 9 haftalık eğitimlerini tamamlayan 75 kadın subaya, Vali Münir Karaloğlu ve protokol üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri verildi.
Türkiye ve Afganistan arasındaki ilgili düzenlemeler çerçevesinde, Afganistan Ulusal Ordusu üyesi 75 kadın subaya, Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında 9 haftalık eğitim verildi. Türk Silah Kuvvetlerinde (TSK) 28 eğitmen ile Afganistan Ulusal Ordusu’ndan iki idari subay tarafından, Afgan subaylara, personel yönetimi ve insan kaynakları, maliye ve lojistik (ulaştırma, ikmal ve bakım) konularında eğitim verildi.
 
Vali Münir Karaloğlu, 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Afganistan Milli Savunma Bakanı Özel Kalem Müdürü Tümgeneral Mohammad Asheq Gharib ve Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın katılımıyla gerçekleşen törende eğitimlerini başarıyla tamamlayan Afgan kadın subaylara mezuniyet belgeleri takdim edildi.
 
Törende Vali Münir Karaloğlu verilen eğitimleri 1’incilikle tamamlayan Teğmen Zekia Hussaini’ye mezuniyet belgesini vererek başarılarının devamını diledi.
 
Törende Türkiye’ye teşekkürlerini sunan Afganistan Milli Savunma Bakanı Özel Kalem Müdürü Tümgeneral Mohammad Asheq Gharib, Türkiye’nin çok yakın dost ve kardeşleri olduğunu vurgu yaparak "Bizim mutluluklarımız sizinle beraberdir. Çok yaşasın bizim 100 seneden eski olan dostluk ve kardeşliğimiz" dedi.
 
Kadın subayların mezuniyet belgesi almasının ardından il protokolü ile hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com