BAŞIMIZA İCAT ÇIKARIN  

 
Vali Münir Karaloğlu, çeşitli alanlarda kıymetli icatlar çıkaran Antalya’nın genç mucitlerini makamında kabul etti. Eskiden çocukların bir icat çıkartmasından korkulduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, şimdi ise her gün çocuklardan yeni bir icat beklendiğini dile getirdi.
Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) okulunun öğretmen ve velileri ile İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'ın da katıldığı ziyarette öğretmenler, öğrencileriyle birlikte hazırlayacakları "Bilim Armonisi" isimli dergileri hakkında Karaloğlu'na bilgi verdi. Öğrenciler ise Karaloğlu'na yaptıkları bilimsel çalışmaları anlattı.
 
Türkiye'de eğitim sistemi üzerinde yapılan değişimlerin olumlu yansımalarını görmenin sistemin daha iyiye gittiğine delil olduğuna işaret eden Karaloğlu ise "Devletimiz bir arayış içinde. Çocuklarımız ezberci mantıkla yetişmesin diye bir arayış var. Çocuklar sınav atına çevrilmesin, bilimsel çalışmalar ile sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunsun isteniyor. Gençlerimizin bilimsel araştırma yapıp, sorgulamaya daha fazla zaman ayırabileceği bir sisteme geçiliyor." diye konuştu.
 
Milli Eğitimin iyi yolda olduğunu ifade eden Karaloğlu, "Eskiden çocuklara 'Başıma icat çıkartma' derdik. Şimdi ise 'Her gün bir icat çıkart' diyoruz. Kabiliyetli gençlerimiz var. Yetenekleri gizli kalmasın istiyoruz." diye konuştu.
 
Karaloğlu, ziyaret sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com