KÜBA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ NUNEZ’DEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET  

 
Vali Münir Karaloğlu Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez’i makamında kabul etti. Küba ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinen Vali Karaloğlu, Antalya´nın bir yıl içinde Küba´nın nüfusu kadar turisti ağırladığına dikkat çekti.
Vali Münir Karaloğlu, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez ve eşi Küba Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı Ilena Nunez Mordoche’nin yaptığı ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Ziyarette, Vali Karaloğlu ve Büyükelçi Nunez Küba - Türkiye arasındaki ilişkileri değerlendirdi.
 
ANTALYA İLE KÜBA BİRBİRİNE ÇOK BENZİYOR
Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, Türkiye - Küba arasındaki turizm başta olmak üzere tarım ve sanayi ticaretini arttırmaya yönelik hedeflerini anlattı. Büyükelçi Luis Alberto Amoros Nunez, Vali Münir Karaloğlu'ndan yatırımcı desteği istedi. Küba'nın potansiyeli hakkında detaylı bilgiler vererek Vali Karaloğlu ve iş adamlarını ülkesine davet eden Nunez, "Antalya ve Küba birbirine çok benziyor. Sıcaklık başta olmak üzere insanların samimiyeti, dostlukları ve yaptıkları işler birbirine çok yakın. Küba'da, Antalya'dan turizm başta olmak üzere farklı sektörlerde yatırımcı görmek istiyoruz. Antalya ile Küba arasında ekonomik ve kültürel olarak bağ kurmak istiyoruz" dedi.
 
TURİZM TECRÜBEMİZİ PAYLAŞABİLİRİZ
Vali Münir Karaloğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015 yılında Küba’ya giden ilk Türk Cumhurbaşkanı olarak ziyaret gerçekleştirdiğini ve Küba ile Türkiye arasında ilişkilerin son derece mükemmel olduğuna dikkat çekti.
 
Küba'da özellikle turizm sektöründe Türk yatırımcıların olduğunu bildiğini vurgulayan Karaloğlu, "Türk insanının ben de dahil Küba'ya karşı bir sempatisi var. İnanın bu sempatinin ne olduğunu bilmiyorum. Fakat Küba denilince bizler mutlu oluyoruz. Aramızdaki muhabbet her geçen gün büyüyor. Yani Türkiye ile Küba arasındaki bu samimi ilişkiler işbirliğimizin önünü açıyor. Antalya turizm tecrübelerini Küba ile paylaşması noktasında çalışmalar yapılabilir. Antalya her yıl Küba’nın nüfusu kadar turist ağırlıyor." dedi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com