VALİ KARALOĞLU’DAN “ÇALIŞMALARI HIZLANDIRIN” TALİMATI  

 
Vali Münir Karaloğlu, Kemer ilçesinin kazı çalışmalarının devam ettiği Idyros Antik Kenti´nde incelemelerde bulundu. Karaloğlu kazı heyetine çalışmaları hızlandırın talimatı verdi.
Vali Karaloğlu'na antik kentteki incelemeleri sırasında Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel, Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram eşlik etti. Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyet, kazı heyetinden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
AMFORA MEZARLAR İLGİ ÇEKECEK
İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Karaloğlu, Antalya'da çok sayıda antik kent olduğunu ve tam sayısının bilinmediğini, bu kıymetli eserlerin çok iyi değerlendirilemediğini söyledi. Bunun en önemli örneklerinden birinin de Idyros Antik Kenti olduğunu anlatan Münir Karaloğlu, "Kemer'in göbeğinde olan bir antik kent olmasından dolayı Idyros çok fazla ilgi çekecek bir antik kent. Yazın geldiğimizde içeri girilmeyecek haldeydi. Şimdi 3- 5 aylık bir çalışmayla önemli bir noktaya geldi. Yeni bulgular ortaya çıktı. Bölgede daha önce çok rastlanmayan amfora mezarlar ilgi çekecek gibi duruyor. İnşallah yapılan bu çalışmalar turizm şehri Kemer'e çok önemli katkılar sunar" dedi.
 
Turizm sektörünün de tarihi ve kültürel değerlerin turizmde kullanılması konusunda yardımcı olması gerektiğine işaret eden Vali Karaloğlu, turizmi sadece havalimanıyla otel arasında bir aktivite olmaktan çıkarmak gerektiğini vurguladı.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com