VALİ KARALOĞLU MEKSİKA ŞAMPİYONUNU KUTLADI  

 
Vali Münir Karaloğlu Meksika’da düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası’nda şampiyon olan Faruk Öztürk ile dereceye giren Soner Cokun ve Serkan Çakmaz’ı makamında kabul etti.
Vali Münir Karaloğlu Meksika'nın Mexico City şehrinde yapılan Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda “ Dünya Şampiyonu” olan Antalyalı Milli sporcu Faruk Öztürk, Dünya Üçüncüsü Soner Coskun ve Dünya Onuncusu Serkan Çakmaz’ı makamında kabul etti.  
 
107 kg’da 180 kg kaldırarak Dünya Şampiyonu olan Milli sporcu Faruk Öztürk, yine aynı Şampiyonada 49 kg sikletinde 92 kg kaldırarak Dünya üçüncülüğünü elde eden Milli Sporcu Soner Coskun ve 54 kg sikletinde 141 kilo kaldırarak dünya 10.su olan Serkan Çakmaz’la sohbet eden Vali Münir Karaloğlu sporcuları tebrik etti.
 
SPOR VE SPORCULARIMIZ İÇİN ENGELLERİ KALDIRIYORUZ
Son yıllarda Türkiye'nin tüm branşlarda dünyada ses getiren başarılara imza attığını belirten Karaloğlu, Antalya'lı sporcuların da kendilerini gururlandırdığını söyledi. Spora ve sporculara devletin her türlü desteği sağladığını da vurgulayan Karaloğlu, yeni şampiyonların yetişmesi için çaba gösterdiklerini kaydetti. Bedensel engelli sporcuların bu sene büyük başarılar elde ettiğine ve ülkemize büyük mutluluklar yaşattığına değinen Karaloğlu, spor ve sporcular için engelleri kaldırmaya çalıştıklarını dile getirdi.
 
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, Denge Gençlik ve Spor Derneği Başkanı İsmail Varol ile derneğin yönetim kurulu üyeleri ve antrenörleri de milli sporculara eşlik etti.
 
“HEDEFİMİZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLMAK”
Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü elde etmenin mutluluğunu yaşayan Faruk Öztürk, Soner Coşkun ve Serkan Çakmaz rakipleri karşısında iyi bir mücadele sergilediklerini bundan sonraki hedeflerinin olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu söylediler.
 
Vali Münir Karaloğlu milli sporcularla sohbetin ardından sporculara başarılarından ötürü hediye verdi. Milli sporcuların Vali Münir Karaloğlu ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile ziyaret son buldu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com