YENİ KERBELALAR YAŞANMASIN  

 
Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nün 8. Aşure Günleri Etkinliğine katılan Vali Karaloğlu, “Yeni Kerbela’lar yaşanmaması için uyanık olmalı ve birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız” dedi.
Etkinliğe Vali Karaloğlu’nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Müftüsü Osman Artan ve KYK İl Müdürü Mustafa Sabri Ak ile çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu aşure ikram töreni ve yurtta yapılan sportif tesislerin açılışı için bir araya geldiklerini hatırlatan Vali Karaloğlu, “Her şeyden önce herkesin hem hicri yeni yılını hem de aşure gününü kutluyor ve Kerbela şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İnsanlık tarihinde de İslam tarihinde de çok önemli olayların Muharrem ayı içerisinde bizatihi aşure gününde olduğu hususunda çeşitli rivayetler var. Ancak bunlardan en önemlisi Hz. Hüseyin ve ehlibeytten arkadaşlarının Kerbela’da şehit edilmesidir” dedi.
 
Eğer uyanık olunmazsa yeni Kerbela’ların yaşanabileceğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Bir Türk, bir Müslüman olarak birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve aramızdaki muhabbeti güçlendirmezsek birileri İslam coğrafyasında her gün Kerbela’ların yaşansın diye mücadele verir. Bize düşen yeni Kerbela’ların olmaması için ne yapacağımızdır. Irak’ta, Suriye’de Arakan’da, Filistin’de ve Somali’de yaşananalar bugünün Kerbela’sı değil midir? Bunları önlemek için hepimiz, gençlik olarak ne yapmalıyız, buna nasıl engel olmalıyız diye düşünmek zorundayız. Belki Kerbela’dan çıkaracağımız en büyük ders bu olmalı. Eğer biz oyuna gelmeye devam edersek bu coğrafyada Kerbelaları bitirmeyecekler” şeklinde konuştu.
 
Vali Karaloğlu ve beraberindeki protokol üyeleri aşure dağıtımının ardından yurtta yapılan sportif tesislerin açılışını gerçekleştirdiler.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com