ANTALYA’DA ULAŞIM DAHA İYİ OLACAK  

 
Antalya Ulaşım Koordinasyon Toplantısı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Karaloğlu, Antalya’nın ulaşımının yarınının bugünden daha iyi olacağını söyledi.
Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Vali Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ulaşımla ilgili çok büyük yatırımları olduğunun belirterek, “Antalya’da ulaşımla ilgili çok önemli yatırımlar var. Bu toplantıda ulaşım konusunda bugün geldiğimiz noktayı ve koordinasyon gerektirecek konuları hep beraber tartışacağız” dedi.
 
Antalya’nın hızla büyüyen bir kent olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, “Antalya’nın büyümesine paralel olarak ulaşımla ilgili ihtiyaçları da her geçen gün artıyor. Onun için ulaşımla ilgili Gazipaşa’dan Kaş’a kadar yürüttüğümüz projeler çok önemli. Belki daha çok Antalya merkezdeki acil yapılması, bitirilmesi gereken kavşaklar konusun da bir koordinasyon çalışması yapacağız. Hem büyükşehir belediyesi hem de karayollarının yaptığı önemli ve büyük ulaşım projeleri var inşallah Antalya’nın ulaşımının yarını bugünden daha iyi olacak. Bütün gayretimiz, bütün çabamız bunun üzerine. Ben yaptığımız çalışmaların kentimize ve kentlimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı açıklamada Antalya’nın yeni trafik düzenlemeleri kapsamında bundan sonraki süreçte Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi olarak işbirliği içerisinde olduklarını hatırlatarak, yapılacak kavşakların planlaması hususunda sayın valimizin başkanlığında ve koordinesinde bu toplantının gerçekleştirildiğini belirtti.
 
Bu toplantıda bu iş planını işbirliği içerisinde nasıl bir yol haritasına dönüştürüleceği konusunun görüşüldüğünü söyleyen Başkan Türel, “Bizim Büyükşehir Belediyesi olarak almamız gereken imar planlarına yönelik kararlar var. O kararları bir gözden geçireceğiz. Bu kararların Önemli bir kısmını aldığımızı düşünüyorum. Eksiklerimiz varsa tamamlayacağız. Tabi ki bundan sonra yapım ve uygulama aşamasında da Karayolları Bölge Müdürlüğümüz gerçekten Antalya’da çok başarılı bir süreç yürütüyor. Bizde bu sürece ayak uydurarak birlikte Antalya’mıza yeni kavşaklar kazandırmak için bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Dolayısı ile bugün burada teknik bir çalışma yapılacak. Belediyedeki ve karayollarındaki teknik arkadaşlarımız artık nihai iş planının bir yol haritasını, bugün burada çizmiş ve yol haritasını bir takvime bağlamış olacağız.” şeklinde konuştu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com