TARİHİ NASREDDİN CAMİSİ RESTORASYONUN ARDINDAN İBADETE AÇILDI  

 
Antalya´nın Kaş ilçesinde 1772 yılında yapılan Nasreddin (Yusuf Ağa) Camisi, aslına uygun restore edilmesinin ardından yeniden ibadete açıldı.
Vakıflar Antalya Bölge Müdürlüğünün restorasyonunu tamamladığı Kasaba Mahallesi'ndeki cami, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vakıflar Antalya Bölge Müdürü Hüseyin Coşar, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı törenle ibadete açıldı.
 
Vali Karaloğlu, törende yaptığı konuşmada, mekânların insanlarla, insan nefesiyle güzel olduğunu, şehirlerin de kendi tapuları olan mekânlarla değerli olduğunu söyledi.
 
Şehirlerin hafızasının tarihi mekânlar üzerinden oluştuğuna dikkati çeken Vali Karaloğlu, "Bu tarihi cami de buradaki yaşanmışlıkları bize ifade edebilir. Camiler ve tarihi mekânlar önemlidir. Bu eserlerin yaşatılması, restore edilmesi kamunun en önemli görevlerindendir" dedi.
 
Vali Karaloğlu, atalarından miras olan tarihi mekânlar ve camilerin, gelecek nesillere yaşayan mekânlar olarak devredilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de caminin restore edilmeden önceki görüntüsünün üzücü olduğunu, restorasyonunun ardından muhteşem görünüme kavuştuğunu dile getirdi.
 
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Artan dua etti ve kurdele kesildi. Açılışı yapılan camide törene katılanlar, namaz kıldı ve vatandaşlara aşure ikram edildi.
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com