KEPEZ’ DE ANADOLU OYUNCAK MÜZESİ AÇILDI  

 
Anadolu Oyuncak Müzesi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abduhamit Gül tarafından açıldı.
Adalet Bakanı Gül, Dokuma Park içinde yapılan müzenin açılış töreninde, Antalya için çok güzel bir projenin hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün çocukların gezebileceği özel bir mekânı turizm kentine kazandırdığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise yol ve hizmet binaları gibi klasik belediye hizmetlerini sürekli gerçekleştirdiklerini ancak bu tür özel açılışlara katılınca daha mutlu olduğunu ifade etti. Antalya'yı vizyon şehri yapmak istediklerini dile getiren Çavuşoğlu, büyükşehir ve ilçe belediyelerle Antalya'yı hak ettiği yere getirmeleri gerektiğini vurguladı.
 
Açılış kurdelesini kesen Çavuşoğlu ve Gül, müzeyi gezdi ve oyuncakları inceledi.
 
Açılışa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekileri Atay Uslu, Gökçen Özdoğan Enç ve Mustafa Köse de katıldı.
 
Kepez Belediyesi tarafından 4 bin metrekare alanda yapılan müzede 750 metrekare kapalı teşhir alanında 8 bin oyuncak bulunuyor. Müzede ayrıca 150 metrekarelik alanda çocuk atölyeleri de yer alıyor.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com