VALİ KARALOĞLU; “GAZİ RUHUNA ŞEHİTLİK RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”  

 
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilerimizle akşam yemeğinde bir araya gelen Vali Karaloğlu, “Bütün bu toprakları vatan tutabilmek için gazi ruhuna, şehitlik ruhuna ihtiyacımız var” dedi.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun ev sahipliğinde ve gazilerimizin onuruna düzenlenen yemeğe Vali Karaloğlu’nun yanı sıra 3.  Piyade Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer ile gazilerimiz ve aileleri katıldı.
 
Gazilik ve Şehitlik İnancımızın ve Kültürümüzün Çok Önemli İki Kavramı
Gazilik ve şehitliğin inancımızın ve kültürümüzün çok önemli iki kavramı olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, ”Gazilik ve şehitlik, aslında bizi var eden, bizim tarih boyunca bağımsız, başı dik gezmemize vesile olan çok önemli iki kavram. Gazilik ve şehitlik, bizim için o kadar önemli ki 600 sene cihana hükmetmiş cihan devleti Osmanlı’nın kurucusunun babası Ertuğrul Gazi, kurucusu Osman, o da Osman Gazi… Sonra oğlu Orhan Gazi ve son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yani hem cihan devletimizin kurucusu gazi hem Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu gazi. Dolayısıyla bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilişinin yıl dönümü dolayısıyla 19 Eylül Gaziler Günü.” dedi.
 
Büyük Bir Devletiz ve Güçlü Bir Ordumuz Var
Bu toprakların kolay vatan olmadığına ve bu milletin bu topraklar uğruna ağır bedeller ödediğine vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Yakın dönemlerde yaşananlara bakın, oynanan oyunlara bakın. Bize silah ambargosu koyanlarla, silah satmayanların terör örgütlerine nasıl tırlar dolusu silahlar verdiğini iyi görün. Eğer bunu göremezsek, oynanan oyunları göremezsek ve buna karşı birliğimizi, beraberliğimizi ve milletimizi koruyamazsak, bu topraklarda başımıza çok çorap örerler. Büyük bir devletiz ve güçlü bir ordumuz var. Bunları muhafaza ettiğimiz sürece, bizim onların bütün oyunlarını boşa çıkaracak gücümüz, aklımız, birlik ve beraberliğimiz var diye düşünüyorum. Onun için bütün bu toprakları vatan tutabilmek için gazi ruhuna şehitlik ruhuna ihtiyacımız var. Bu duygularla şehitlerimize ve ahirete göçen gazilerimize Allahtan rahmet diliyor, aramızda olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com