ANTALYA’DA GAZİLER GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI  

 
Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen törende, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 3. Piyade Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer, Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer, törende yaptığı konuşmada, insanca yaşamak isteyen vatan evlatlarının bağımsız ve özgürlük simgesinin Gaziler Günü olduğunu belirtti.
 
 
 
Türk milletinin 7'den 77'ye kadını erkeğiyle bir bütün olduğuna dikkati çeken Sezer, "Biz birlikte Türkiye'yiz. Gazi, vatan sevdalısı bayrak aşığı, vatan evladı olarak Türk milletinin gönlünü imansız, kulağını ezansız, gözünü bayraksız, bedenini bayraksız bırakmamak için verdiği mücadelede her zaman için milletiyle gururlu, devletiyle de onurludur." dedi.
 
 
 
Vali Karaloğlu, törenin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi’nde gazilerle bir araya gelerek sohbet etti. Kutlamalar, Vali Münir Karaloğlu’nun ev sahipliğinde bu akşam verilecek Gaziler Günü resepsiyonuyla sona erecek.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com