ANTALYA’DA 440 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI  

 
Antalya’da 2017 - 2018 Eğitim - Öğretim yılı Kepez İlçesinde düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Vali Karaloğlu; “Devlet Olarak En Büyük Hedefimiz Öz Kültürleriyle Dünyayı Tanıyabilen Çocuklar Yetiştirmek” dedi.
Antalya’nın Kepez ilçesinde eğitime kazandırılan Kepez-Fikret Haluk Saraçoğlu İlkokulunun açılışının da yapıldığı açılış törenine, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve okul müdürlerinin yanı sıra, veliler ve öğrenciler katıldı.  Törende konuşan Vali Karaloğlu, “Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız. Biraz sonra ilk zili çalarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılını başlatmış olacağız. Yeni eğitim öğretim yılının başta yavrularımıza, öğretmenlerimize,  velilerimize ve yöneticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Büyük Bir Eğitim Ordusuyuz
Antalya’nın her konuda olduğu gibi, Milli Eğitimde de Türkiye’nin önemli vilayetlerinden birisi olduğunu belirten Vali Karaloğlu, 1556 okul, 440 bini aşkın öğrenci ve 29 bin 300 öğretmenle, çok büyük bir eğitim ordusu olduklarını sözlerine ekledi. Karaloğlu konuşmasına, “Devlet olarak, hükümet olarak bütün hedefimiz yavrularımızı milli ve manevi değerlerine bağlı kendi öz kültürüyle kendi medeniyet kodlarımızla yetiştirmek, ama aynı zamanda dünyayı tanıyabilen teknolojiyi iyi kullanan ve ülkesini geleceğe emin adımla taşıyacak nesiller yetiştirmek en büyük amacımızdır. Bu konuda veli, öğretmen, öğrenci sacayağını oluşturmak zorundayız. Bunun için hepimize sorumluluk düşüyor” şeklinde devam etti.
 
Ders Saatlerine Antalya Formülü
Konuşmasında, çok tartışılan ders saatleri konusuna da yer veren Vali Karaloğlu, tartışmalara son noktayı koydu. Ders saatlerinin güneşin doğma ve batma saatlerine göre belirlediklerini ifade eden Karaloğlu, ikili eğitim yapan okullarımızda en erken 07.30, tekli eğitim yapılan okullarda en erken 08.00; özel okullardaysa en erken zil çalma saatlerini 08.30 olarak belirlediklerini kaydetti. Karaloğlu ayrıca, okul saatlerinin ileri alınabileceğini, ancak kesinlikle geriye alınamayacağı da söyledi.
 
Antalya’nın Yenidoğan Mahallesinde yeni inşa edilen 27 derslikli Kepez-Fikret Haluk Saraçoğlu İlkokulu’nun açılışının da yapıldığı tören sonunda Vali Karaloğlu, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı ve sınıfları gezerek tüm öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com