VALİ KARALOĞLU ESKİ SANAYİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Muratpaşa ilçesinde bulunan Eski Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Vali Karaloğlu, şehir merkezlerinin içinde kalan sanayi alanlarının, şehrin dışına taşınması gerektiğini belirtti.
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve oda başkanlarıyla birlikte Antalya’nın ilk kurulan sanayisi olan Eski Sanayi Sitesi’nde, esnafla bir araya gelen Vali Karaloğlu, “Hem bölgeyi gezelim, hem de bölgenin sorunlarını yerinde görelim ve esnafımızla dertleşelim diye bugün burayı ziyarete geldik. Ama gezdik gördük ki esnafımız rızkının peşinde ve halinden memnun, şükrediyor.  Şükredene Rabbimin daha çok vermesini diliyorum” dedi.
 
Bu bölgenin şehrin ilk sanayisi olduğundan şehrin göbeğinde kaldığının ve etrafının konutlarla çevrelendiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Sanayi sitemizi şehrin içinde kaldığı alandan çıkarmak lazım. Belki uzun vadeli projelerle yeni şeyler düşünülebilir. Esnafla birlikte konuşarak ve tartışarak ne yapılabileceğine karar verilebilir. Hükümetimizin çıkarmış olduğu üretim paketi yasasında şehir merkezlerinin içinde kalmış sanayi alanlarını şehrin dışına taşıma ve bu alanları farklı değerlendirme ile ilgili projeleri var” diye konuştu.
 
Öte yandan, motosikletlerle ilgili, İçişleri Bakanlığının sıkı denetimi ve takibi olduğunu anımsatan Vali Karaloğlu, " Antalya, Türkiye'de en fazla motosiklet ve elektrikli bisikletin olduğu şehir. Son dönemde takip ediyorsanız motosikletlere yönelik denetimlerimiz, uygulamalarımız oluyor. Her gün çok sayıda çalıntı, plakasız, tescilsiz, şasi numarası değiştirilmiş motosikletle karşılaşıyoruz. Bir defa tamircilerimiz kesinlikle plakası olmayan motosiklete bakmasınlar, plakasızsa kesinlikle tamir etmesinler. Çalıntı olduğu şüpheleri varsa mutlaka emniyete haberdar etsinler." şeklinde konuştu.
 
Vali Karaloğlu, kentte çalıntı motosikletlerle birçok suçun işlendiğini ifade ederek, motosikletlerle ilgili denetimleri artırdıklarını da dile getirdi.
 
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere de Vali Karaloğlu'nun esnafı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisine teşekkür etti.
 
Vali Karaloğlu’nun göreve geldiği ilk günden beri esnafın ve zanaatkârın yanında olduğunun altını çizen Başkan Dere ise Vali beyle esnafı ziyaret günleri planladıklarını, bugün de bunun dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini ve ziyaretlerin devam edeceğini söyledi.
 
Vali Karaloğlu’nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti bildiren esnaflar, çıraklıklarından beri ilk defa bir valinin kendilerini ziyarete geldiğini belirttiler.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com