VALİ KARALOĞLU 8. YÖREX FUARI AÇILIŞINA KATILDI  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bu yıl 8´incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Vali Karaloğlu, YÖREX’in artık gerçek bir Antalya markası olduğunu belirtti.
Antalya Ticaret Borsası tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteği ve 'Sizin oraların nesi meşhur' sloganı ile bu yıl 8'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 70 il, 125 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı ile 400'ün üzerinde katılımcı ile Anfaş Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açtı.
 
Fuarın açılışını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, AK Parti Antalya Milletvekilleri, Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Atay Uslu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır, çok sayıda oda başkanı ve katılımcı gerçekleştirdi.
 
Tanıtım Açısından Önemli
 
Açılışta konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya'nın Türkiye'nin vitrini ve sahnesi olduğunu vurgulayarak, "Bu büyük vitrinde ve sahnede, 7 bölgenin 81 ilin yöresel ürünlerinin, yerel renklerinin, kültürel öğelerinin yer alması ve kendilerini ulusal ve uluslararası arenada tanıtması çok önemlidir. Yöresel ürünlerin markalaşması, daha çok ekonomiye katkı vermesi gerek. Kalkınmanın sağlanması coğrafi işaret alan ürünlerin gelişmesinde YÖREX'in büyük katkısı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
 
YÖREX’te Artık Ticaret Var
 
Kanal V Televizyonuna da açıklamalarda bulunan Vali Karaloğlu, YÖREX’in artık gerçek bir Antalya markası olduğunun altını çizerek, bu fuarın yıllardır gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bildiğini belirtti.
 
YÖREX’in her sene büyüyerek ve gelişerek devam ettiğini hatırlatan Vali Karaloğlu, “Önceki yıllarda fuarda daha çok odalar ve kamu kuruluşlarını görüyorduk. Bu gün ise birçok ticari şirketi fuarda görmek mümkün. YÖREX’te artık ticaret var. Nitekim coğrafi işaretli ürünlerimizi geliştiremez, markalaştıramaz, ticarileştiremezsek bu gibi fuarların da bir manası olmayacaktı. Zira YÖREX, yöresel ürünlere, yerel değerlere kamuoyunun dikkatini çekti, özellikle coğrafi işaretli ürünler konusunda farkındalık yarattı. Bu nedenle YÖREX’in çok başarılı olduğunu düşünüyorum” dedi.
 
Açılışın ardından fuar alanındaki stantları gezen Vali Karaloğlu, yöresel ürünleri titizlikle inceledi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com