VALİ MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA ÜNİVERSİTELERDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda ‘Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri Toplantısı’ yapıldı.
Üniversitelerde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesi tedbirlerin konuşulduğu toplantıda, üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi ve gerekli tedbirlerin aldırılması ile ilgili kurumlarla üniversite yönetimlerinin eşgüdüm içerisinde hareket edilmesi konuları ele alındı.
 
Özgür ve Güvenli Bir Eğitim Ortamı
 
Toplantıya başkanlık eden Vali Münir Karaloğlu, Antalya’da ilinde üçü vakıf ikisi kamu olmak üzere toplam beş üniversitenin bulunduğunun ve bu üniversitelerde de ön lisans, lisans ve yüksek lisans olmak üzere toplam 83 bine yakın öğrencinin eğitim öğretim hayatına devam ettiğini bildirdi.
 
Bu toplantının amacının üniversitelerde özgür ve güvenli bir eğitim ortamını sağlamak olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, “Biz her sene eğitim öğretim yılı başlamadan ve ikinci yarıyıl başlamadan kentte üniversitelerimizde ve üniversitelerimizle koordinasyon içerisinde olması gereken kamu kurum ve kuruluşları ile beraber bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Biz çocuklarımızı ailelerin bize emaneti olarak görüyoruz. Üniversitelerimizde karşıt gruplu öğrencilerimiz var ve olması da gerekli. Ama bizim amacımız bu karşıt gruplu öğrencilerin aralarındaki fikri tartışmaları şiddete ve zorbalığa bulaşmadan medeni ve özgür bir ortamda yapmaları ve hiçbir şekilde üniversitelerde kötü olayların yaşanmamasıdır” şeklinde konuştu.
 
Eğitim öğretim yılı başında ve yarıyıl başında olmak üzere yılda iki defa yapılan toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş, Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve diğer yetkililer katıldı.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com