VALİ KARALOĞLU; “EĞİTİMLİ BİREYLER EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZDUR”  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Özel Rusya Uluslararası Eduant Okulu’nun yeni ders yılı açılış törenine katıldı. Vali Karaloğlu; “Çocuklarımızın iyi eğitim alması, bizler için en büyük mutluluktur” dedi.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Özel Rusya Uluslararası Eduant Okulu’nun yeni ders yılı açılış törenine katıldı. Vali Karaloğlu; “Çocuklarımızın iyi eğitim alması, bizler için en büyük mutluluktur” dedi.
 
Antalya'nın Lara bölgesinde 2000 yılında kurulan, geçtiğimiz yıl Konyaaltı İlçesi Sarısu Mevkii'ndeki yeni binasına taşınan okul, Rusya Federasyonu Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre anadil Rusça olarak eğitim verilen Özel Rusya Uluslararası Eduant Okulu'nda 2017- 2018 eğitim öğretim yılı törenle başladı. Okula Antalya'da yaşayan yerleşik Rus çiftlerin çocuklarının yanı sıra, Türklerle evlilik yapan Rus annelerin çocukları da kayıt yaptırdı.
 
Açılış töreninde konuşan Vali Karaloğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ifade ettiği gibi Antalya’nın dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olduğunun altını çizerek, “Antalya sadece turizm destinasyonu değil, çok sayıda yabancı dostumuzun yaşamak için tercih ettiği ve gayrimenkul satın aldığı güzel bir şehirdir. İşi dolayısıyla Antalya’da yaşamak zorunda olan ve evlilik dolayısıyla Antalya’da evlenen ve çocukları olan Rus vatandaşlarının çocuklarının anadilde eğitim almaları, anadillerini bu okulda güçlendirmeleri ve yanı sıra Türkçe ve diğer yabancı dilleri de öğrenmeleri 2 ülke arasında önemli bir köprü olarak, önemli bir ihtiyacı da gidereceğini düşünüyorum” dedi.
 
Anne ve babalar için en önemli şeyin eğitim olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu; “Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, önce kendileri ve aileleri sonra ülkeleri ve milletleri için ve nihayetinde insanlık için faydalı bireylere dönüşmesi bizim için en büyük mutluluktur. Bugünde çocuklarının okula başlaması dolayısıyla burada olan anne ve babaları, okula başlayacak çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 2017-2018 eğitim öğretim yılının hem çocuklarımız, hem öğretmenlerimiz hem de tüm eğitim camiası için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Tören sonunda Vali Karaloğlu, 7 bin metrekare kapalı alan içindeki 36 derslikle eğitim veren okulun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilk zilini çaldı.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com