19 Mayıs Antalya’da Coşkuyla Kutlandı
Milli Mücadelenin 100. Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında Türkiye’nin olduğu gibi Antalya’nın da dört bir yanında birbirinden renkli etkinlik ve kutlamalar düzenlendi. 7’sinden 77’sine milli mücadele ruhuyla kutlamaların coşkusuna ortak oldular. Vali Münir Karaloğlu’da Antalya Spor Salonunda gençler
19 Mayıs 1919’un milli mücadeleye giden yolda önemli bir kilometre taşı olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da İstiklal meşalemizi İstanbul’dan Anadolu’ya taşıdı. Milli mücadele ruhuyla bu meşale ışığında 29 Ekim 1923’te de yeni devletimizi, Cumhuriyetimizi kurmuş oldu. Bu mücadele, milletimizin hiçbir zaman esaret altında kalmayacağının dünyaya ilanıdır. Bu sene 100. Yılını kutluyoruz nice yüz yıllara diyoruz. Bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi.

Gençlik haftası kapsamında 6 Mayısta başlayan ve her gün farklı alanlarda farklı programlar yapıldığına değinen Vali Karaloğlu, belediyelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaptığı çok sayıda etkinliklerle Milli Mücadelenin 100. Yılının coşkuyla kutlandığını ifade etti.

Antalya’nın 640 kilometre sahil şeridine sahip bir deniz şehri olduğunu belirten Vali Karaloğlu, 19 Mayıs 1919’un denizde başlamış bir hareket olduğunu ve bu sebeple etkinliklerin bir bölümünü de deniz üzerinde gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Bu Millet Milli ve Manevi Değerler Söz Konusu Olduğunda Birleşmeyi Bilir
Milli Mücadelenin 100. Yıl kutlamalarına gençlerin ve vatandaşların yoğun ilgisi olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Atmosfer çok güzel, bu millet milli ve manevi değerler söz konusu olduğunda birleşmeyi bilen bir millettir. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Atatürk Cumhuriyeti gençlere armağan etmiş. Devletimiz, milletimiz, bayrağımız, sancağımız, istiklalimiz hep gençler tarafından muhafaza ve müdafaa edilmiştir. Onun için Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir.

Bizler de gençleri o emanete sahip çıkacak bilinçte yetiştirmeye gayret ediyoruz. Gençlerimizin yerli ve milli olmaları, manevi değerlerine saygılı olmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.