İpek Yolu’nun Kalbi Van’da Atacak  

 
Erciş ilçemizde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş İşletme Fakültesi, Erciş YİBO için hazırlanan Misafir Anne Evleri, Erciş Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının açılışlarını yaptık.


Erciş ilçemizde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş İşletme Fakültesi, Erciş YİBO için hazırlanan Misafir Anne Evleri, Erciş Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının açılışlarını yaptık.

Erciş’te daha önce meslek yüksek okulu vardı. Şimdi de işletme fakültesi açıldı. Bundan sonraki hedefimiz, Erciş’te bağımsız bir üniversite açmaktır.

Fakültenin onarımını, hayırsever iş adamı Yıldızlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız üstlendi.

Burada yine Yıldız tarafından bir binanın daha onarımı ve yeni bir bina daha yapılacak. Daha önce Gevaş ve Çatak’ta açılan misafir anne odalarının benzeri olan bu Misafir Anne Evlerini çok önemsiyoruz. Yatılı okullarımızı, annelerin denetimine açıyoruz.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılmasıyla artık hastalarımızın il merkezine gitmesine gerek kalmamıştır. Artık halkımızın hizmet alacağı kurumlardan biri daha, halkımızın ayağına kadar getirilmiş durumdadır.

Halkımızın güvenliği için bir çalışma daha yaptık: Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasını hizmete açtık. Binanın 60.000 TL’lik maliyeti Valiliğimiz İl Özel İdaresi tarafından karşılanmıştır.

Bu arada; Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan Vali Konağı ve 12 adet işyerini, 9 milyon 165 bin TL’ye sattık. Bu parayı, kırsal bölgelere su ve yol götürmek ve okul yaptırmak için kullanacağız.

Yeniden ışıldayan Van’ımıza katkı sunacağız.

Geçtiğimiz hafta Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı, eşi Selma Hanım’la birlikte Van`a geldi. Bakanımızın; “Kapıköy, Van için milat olacak. Türkiye`nin doğusundaki Kapıköy,  inşallah batısındaki Kapıkule gibi etkin olacak. Sınır açılacak, ticaret hacmi artacak, ekonomi canlanacak, yeni işyerleri açılacak, , komşu ülke İran’la iyi ilişkilerimiz pekişecek.” İfadeleri ile ümitlerimizi pekiştirdi.

İnşaallah; yeniden canlanan İpek Yolu’nun kalbi Van’da atacak.

8 Mart’taki en önemli gündemimiz; Kadınlar Günü’ydü. Yüzüncü Yıl Üniversitesi’yle birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Kadın Sorunlarına Yönelik Yapılan Çalışmalar" konulu bir konferans düzenledik. Kadınlarımızla ilgili çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarıyla bu güne kadar önemli çalışmalar yaptık. Valiliğimiz; Birleşmiş Milletler tarafından, Kadın Dostu Kent olma noktasında gösterdiği gayretlerden dolayı, ocak ayında, Teşekkür Belgesiyle ödüllendirildi.


Van’ın ülke ve dünya ölçeğinde temsiline büyük önem veriyoruz
Bu çerçevede Almanya’nın başkenti Berlin’de açılan fuara da katıldık.. Türkiye’nin ilk kez katıldığı, fuarda bölgemizin tamamını Van temsil etti. İzlenimlerimiz; 2023 yılı için belirlediğimiz, 3 milyon yabancı turist hedefine, bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor.

Başkale’de bir yaptığımız Ana Okulu Açılışı ve sünnet şöleni haftamızı renklendirdi

415.000 Liraya mal olan ana okulumuzun finansmanını Milli Eğitim Bakanlığımız karşıladı. 160 öğrenci kapasitesi, 6 öğretmeni 4 dersliği, oyun salonu, mutfak ve yemekhanesi, salonu, idare odaları ile Başkalemiz güzel bir eğitim yuvası kazandı.

Başkale Kaymakamlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün sünnet ettirdiği 50 öğrencimizin sevinçleri görülmeye değerdi.

Çocuklarımızı kaymakamlığımız, esnafımız ve vatandaşlarımız el birliği ile sevindirdiler. Birlik sevgi meyvesi verdi. Birlikten sevinç doğdu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com