Kesilen her kavak yerine bir ceviz fidanı bizden…  

 
Van`da başlatılan `Umutlar Okulda Cevizle Yeşersin` projesinden önceki yıl güzel sonuçlar aldık.

Van`da başlatılan `Umutlar Okulda Cevizle Yeşersin` projesinden önceki yıl güzel sonuçlar aldık. Bu yıl da çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah, daha iyi sonuçlara ulaşacağız.
Projenin birinci hedefi, gençliği çevreye karşı duyarlı hale getirmek…

Maalesef; ağaç yönünden en fakir illerden biriyiz. Van`ın 1 milyon 22 bin nüfusu var. Her sene kişi başı birer fidan dikersek, 10 yıl sonra 10 milyon ağaçlı bir kent oluruz.

Ayrıca cevizin anavatanı Van’dır. Şimdi elimizde 15 bin ceviz fidanı var. Kavak ağaçları yerine ceviz fidanı dikelim. Kesilen her kavak ağacı yerine bir tane ceviz fidanını biz vereceğiz. Buraları tekrar ceviz memleketi yapacağız.

Van’daki Yayla ve Meralar Açılacak
Yasak olan tüm yayla ve meralar, bu yıl kullanıma açılacak. Van’da hiçbir yasak bölge kalmayacak. Köy, mezra ve yaylalar dâhil olmak üzere vatandaşın girmesi yasak denilen bütün yerleri bu yıl vatandaşın hizmetine açacağız. Yerleşim yerlerinin altyapı sorunlarını da inşaallah çözeceğiz.

Basında AB-Türkiye İlişkilerinin 50 Yılı Sergisi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) bünyesindeki AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “Basında AB-Türkiye İlişkilerinin 50 Yılı” sergisinin açılışını yaptık.
Sergi; sürecin işleyişini çeşitli gazetelerdeki haberlerle gözler önüne seriyor.

 İşsizlikle Mücadele

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) ile İş-Kur İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Pazarlama ve Satış Teknikleri Mesleki Eğitimi” kursunu tamamlayan 20 kursiyere sertifikalarını verdik.

İş garantili bütün kurslara destek vermek istiyoruz.

Kalifiye eleman arayan bütün işadamlarımızın isteklerine uygun şekilde kurs açmaya hazırız.

Dünyada da, Ülkemizde de, Bölgemizde de, İlimizde de işsizlik oranı yüksek.
İşsizliği azaltmak için mevcut işsizlerimizin niteliğini arttırmamız gerekiyor.
Çünkü her işi yaparım dönemi kapandı. Artık kimse sıradan insana iş vermek istemiyor. Öyleyse bizim de gençlerimizi yetiştirmek için kurslar açmamız gerekiyor.

Sağlık Kuruluşları Yanıbaşımızda

Edremit ilçesinde bulunan Yüksek İhtisas Hastanesi’ne tüm halkımız rahatlıkla ulaşamıyordu. Bunun için hastanenin kalp-damar ve diyaliz ünitesi şehir merkezinde açıldı. Ünite, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde kiralanan 5 katlı binada hizmet verecek.
Vatandaşlarımız burada bütün tahlil ve tetkiklerini yapabilecek, diyaliz hastalarımız gelip uzman doktor denetiminde diyaliz hizmetleri alabilecek.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com