EMITT Umutlarımızı Pekiştirdi  

 
Van’ın Sanatçıları Türk ve Dünya Sanatına Katkı Sunacak

Van’ın Sanatçıları Türk ve Dünya Sanatına Katkı Sunacak

Okullarımız, şehrimizin dinamizmini artırıyor. Aldığımız mesafeler görünür oldukça, daha büyük bir heyecanla çalışıyorlar.

Eğitim Öğretimin çıtasını yükselten  Fen, Anadolu Öğretmen, Denizcilik, Güzel Sanatlar ve Spor Lisemizin faaliyetleri bölgemizde ve Türkiye’de gıptayla izleniyor.

Özellikle Van’ın ÖSS’de gösterdiği performansın, artacağını görüyor, inanıyoruz.

 Merkez Güzel Sanatlar ve Spor Lisemiz geçtiğimiz hafta güzel bir çalışmaya imza attılar.

Bu okuldaki 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 17 adet heykelden oluşan bir sergi açtılar.  Eserlerini Kültür Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde açtık.

Türk ve Dünya medeniyetine, ürettiği sanatsal eserlerle katkıda bulunan ilimizin, gelecekte de aynı katkıyı sürdürebileceğine inancımız bir kat daha arttı.
 


Van’ı, önce gönüllerde inşa edeceğiz…

İlimize geldiğimiz zaman halka kapalı olan Valilik bahçesini tekrar halkımızın hizmetine açmıştık.

Devlet-vatandaş işbirliğini geliştirmek amacıyla başlattığımız  çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Valiliğimizin girişinde bir bekleme salonu oluşturduk. .

Vatandaşlarımız, işlemleri için beklerken; daha konforlu bir ortamda bekleyecekler. Servis elemanlarımızın yaptığı çay ikramını içerken, televizyon seyredebilecekler.

Van’daki yaşam standardını, vatandaşlarımızın katkılarıyla yükseltmeye devam edeceğiz. Kamu ya da özel bütün kurumların, aynı duyarlılıkla bu sürece katkıda bulunacağına yürekten inanıyoruz.

Vatandaşımızın hizmetine amadeyiz.

Her birimiz, başlattığımız gönül seferberliğinin bir neferiyiz.

Bütün imkanları seferber ederek hizmet, yatırım üreteceğiz. Aynı zamanda; Türkiye’ye yön verecek Van’ı, önce, hemşerilerimizin gönüllerinde inşa edeceğiz.


Van, yükselen yıldız…

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’nın bu yıl 14.sü yapıldı.

Fuar, İstanbul-Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Fuara, 60’a yakın ülkeden toplam 3.500 firma katıldı.

İlimizi; Valiliğimiz, Van Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Vanlı işadamlarımız temsil etti.

Açtığımız stantla İlimizin tanıtımını yaptık. Standımızda Akdamar Kilisesi Anıt Müzesi ile Hüsrevpaşa Camii ve Külliyesi minyatürlerini sergiledik.

Kedimiz,  Dünya Basketbol Şampiyonası’nın ardından EMITT Fuarı’nın da maskotu oldu.  Ayrıca meşhur kahvaltı kültürümüzü de katılımcılara tanıttık.

Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay, Van’ın bölgede bir çekim merkezi olacağına inandığını belirtti. Standımız, ‘En Etkili Tanıtım` ödülünü de alarak büyük bir başarıya imza attı.

Van’ın hem kendini, hem de tüm bölgeyi yükseltecek bir turizm potansiyeli olduğunu biliyoruz.

Bu fuarla birlikte, herkesin şehrimizi yükselen bir yıldız olarak kabul ettiğini, bir kez daha gördük.

Van’a 2023 yılında 1 milyon yabancı ve 3 milyon yerli turist gelmesini bekliyoruz.

Emitt bize, bu sayının bile düşük bir hedef olabiliceğini gösterdi.

Bütün hemşerilerimi, muhabbetle selamlıyorum.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com